Milletvekili Etyemez: Mızrak çuvala sığmıyor

Milletvekili Etyemez: Mızrak çuvala sığmıyor

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Her fırsatta liyakatten bahseden CHP'nin gerçek yüzü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun son yayınladığı videoda ortaya çıktı.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Her fırsatta liyakatten bahseden CHP'nin gerçek yüzü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun son yayınladığı videoda ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun geceliği 100 bin lira olan otelde kaldığı anlaşıldı. Tiyatronun kralını oynayanların imaj odaklı siyaseti çökmeye mahkûmdur.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, yayın hayatına başlayan gazetemizi ziyaret etti. Ziyaretten Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mustafa Gülsever, Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Elmacı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faik Çelik ile bir araya gelen Milletvekili Halil Etyemez, gazetenin hayırlı olmasını diledi. Güzel haberlerin yapılması temennisinde bulunan Etyemez, yerel basının şehrin tanıtılması, toplumun bilgilendirilmesi gibi konulanda önemli görevler üstlendiğini söyledi.

TÜRKİYE, YALAN ZULMÜNE MARUZ KALIYOR

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Halil Etyemez, Türkiye’nin sürekli yalan ve iftira üreten bir ana muhalefet partisiyle karşı karşıya olduğunu kaydetti. Yalan ve iftira siyasetine karşın gerçeklerin birer birer ortaya çıktığını vurgulayan Etyemez, “CHP sürekli olarak aleyhine işleyen gündemi yalan ve iftiralarla değiştirmeye çalışmaktadır. Türkiye, maalesef CHP zihniyetinin yalan zulmüne maruz kalmaktadır. Tiyatronun kralını oynayanların imaj odaklı siyaseti çökmeye mahkûmdur. Her fırsatta liyakatten bahseden CHP'nin gerçek yüzü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun son yayınladığı videoda ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun geceliği 100 bin lira olan otelde kaldığı anlaşıldı. Diğer yandan bu soğuk havalarda CHP’nin nasıl yönetemediğini gördük. İstanbullular hizmet beklerken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı balıkçıdan çıktı. Bu kadarına da pes artık diyorum. Hiçbir şey aziz milletimizin can güvenliğinden daha önemli ve daha öncelikli değildir. CHP yama tutmayan açıklarını kapatamayacaktır. Aziz milletimiz bu kirli siyasete oy değil selam bile vermeyecektir. Bu bağnaz ve çarpık zihniyeti bir daha geri dönmemek üzere tarihe gömecektir.” dedi.

TAZMİNATLAR YÜKSELTİLCEK

TBMM çalışmalarına değinen Milletvekili Halil Etyemez, Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifini TBMM Genel Kurulu’nda kabul ederek yasalaştırdıklarını söyledi. Yapılan yeni düzenlemeyle öğretmenliğin kariyer temelli meslek grupları arasına girdiğini kaydeden Etyemez, öğretmenlere ilave özlük ve mali haklar verileceğini açıkladı. Etyemez, "Öğretmenlik Meslek Kanununa göre Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin mesleki gelişimleri temelinde bir program hazırlayacak. Kariyer sistemine göre öğretmenler 4 grupta sınıflandırılacak. Aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kadroları ile görev ve sorumluluklar netleştirilecek. 10 yıl kıdemi olan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerin maaşlarında 1000 lira artış olacak. 10 yıllık uzman öğretmenler başöğretmen unvanı alabilecek. Başöğretmen unvanı alan öğretmenlerimizin maaşlarında 2000 liraya kadar artış olacak. Sözleşmeli öğretmenlere ilave haklar getirilecek. Yeni düzenlemeyle birlikte öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge düzenlemesi de hayata geçmiş oldu. Meclis Genel Kurulu'nda kabul ederek yasalaştırdığımız Öğretmenlik Meslek Kanunu eğitim alanında tarihi bir adımdır. Kıymetli öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

chp-yama-tutmayan-aciklarini-kapatamayacak-3.jpg

729 BİN 487 ÖĞRETMENİN ATAMASI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle 15 bin öğretmenin daha atamasının yapıldığını hatırlatan Etyemez, son 19 yılda toplam 729 bin 487 öğretmenin atamasının yapıldığına dikkat çekti. Etyemez, “Biz AK Parti olarak eğitimi beka meselesi olarak görüyoruz. Mevcut öğretmenlerimizin yüzde 73’ü bizim hükümetlerimiz döneminde atandı. Eğitimin öznesi olan öğretmenlerimizin en iyi şartlarda yapması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

chp-yama-tutmayan-aciklarini-kapatamayacak-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.