İmam Hatipliler Selçuklu Payitaht’ı Konya’da buluşuyor

İmam Hatipliler Selçuklu Payitaht’ı Konya’da buluşuyor

Türkiye genelinde eğitim gören UİHL mezunlar buluşmasının üçüncüsü önümüzdeki 1-5 Şubat 2022 tarihlerinde Konya’da gerçekleşecek.

Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Birliği (UİHM) Başkanı Mohammad Hasan Kabir ve UİHM Faaliyet Başkanı Mohammad Yousuf Serdash gazetemize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Hasan Kabir Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Elmacı’ya çalışmaları hakkında bilgi verdi. İmam hatiplilik ruhu ve değerlerini yaşayan ve yayan uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olmak vizyonuyla2018 yılında yola çıktıklarını ifade eden Kabir, Uluslararası İmam Hatip Liseleri’nin İmam Hatip eğitiminin verilmesinin yanı sıra, yurt dışından gelen öğrencileri, Türkiye’yle gönül bağı olan kişiler olmaları için teşvik ettiğini söyledi.

“ÇÖZÜM ODAKLIYIZ”

“Uluslararası İmam Hatip Liseleri, henüz çok yeni bir oluşum olmanın getirdiği sorun ve ihtiyaçlarla da mücadele ediyor.” Diyen Kabir, “UİHM olarak sorunları tespit etmek ve sorunlara çözüm önerileri getirebilmek amacıyla üç yıldır çaba sarf etmekteyiz. Birbirimizle olan bağımızı kopartmamak, daha güçlendirmek adına başta Konya olmak üzere mezunlarımızın bulunduğu illerde aylık buluşmalar gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Her yıl gerçekleştirmeyi önem gösterdiğimiz Türkiye genelinde eğitim gören UİHL mezunlar buluşmasının üçüncüsünü önümüzdeki 1-5 Şubat 2022 tarihlerinde “Selçuklu Payitaht’ı Konya’da Buluşuyoruz” başlığı altında Konya’da gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

dsc00006.jpg

dsc00010.jpg

456.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.