Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı...

Ülkemizdeki kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarının kalitesini arttırarak tüm öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamaları amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen BEGEP (Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilme Projesi) Hizmetiçi Eğitim Programının açılışı, 10 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için yürütülen projenin önemine değinerek bu alanda yeni ve daha çok çalışma yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Öğretmenlerin gayretlerinin her zaman takdire şayan olduğunu belirten Büyük, başarıyı daha ilerilere taşımak için mevcut kapasiteyi artırmanın, eğitim ortamlarını daha da iyileştirmenin, bu noktada farkındalık oluşturmanın ve gerekli koordinasyonun sağlanmasının önemine vurgu yaptı.

.jpg

Bu önemli proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitimin verimli geçmesini temenni ederek katılımcılara teşekkür etti.

Projenin tanıtım filminin izlenmesinin ardından katılımcılar, farklı başlıklarda eğitim almak için salonlara dağıldı.

2022’nin Haziran ayında tamamlanması planlanan projenin Konya, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Samsun ve Trabzon illerinde düzenlenecek olan eğitimlerine toplam 5.000 öğretmenin katılacağı ve eğitimlerin aşağıdaki başlıklarda gerçekleştirileceği de belirtildi:

1. Zihinsel Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Eğitim Kursu

2. Uyum Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Eğitim Kursu

3. Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Eğitim Kursu

4. İşitme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Eğitim Kursu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.