Yunak'ta öğrencilere su verimliliği semineri

Yunak'ta öğrencilere su verimliliği semineri

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında “Bilinçli Su Kullanımı Seminerleri”nin biri de Yunak'ta düzenlendi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSKİ işbirliği ile ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerle, çocuklarda su tasarrufu bilinci oluşturmayı amaçlıyor.
Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda, öğrencilerde doğal çevreyi korumak ve su tasarruf bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen seminer, “Su Kullanımı ile İlgili Sürdürülebilir Farkındalık Oluşturmak” konu başlığı etrafında gerçekleştirildi. Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve Yunak KOSKİ Müdürü Cengiz Dalkılıç da katıldı.

haber-resimleri-3.jpeg
Seminerde öğrencilere; suyun önemi, su döngüsü, su ayak izi, iklim krizi, küresel ısınma, su kirliliği, su kıtlığı ve su tasarrufu konuları sunumlarla anlatıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TRT ortaklığında hazırladığı “Emiray Su Kıyameti” çizgi filmi izletilen seminerde ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün tanıtımı, su kirliliği, su kıtlığı gündelik hayatta su kullanımı ve genel olarak su tüketimi başlıklarıyla eğitici video içerikleri de gösterildi.
Seminer sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler ve afişler veren KOSKİ Genel Müdürlüğü, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekmesi için koridorlara su temalı arka plan fonu da yerleştirdi.

haber-resimleri-4.jpeg
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yapılan seminerle doğal çevreyi korumayı, suyun akılcı kullanımını özendirmeyi ve tasarruflu su kullanımını toplumun her kesimine yaymayı amaçladıklarını belirterek seminer için Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Müdürlüğüne teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.