Yaman: 23 Nisan, Türk Milletinin egemenliği kendi eline aldığı gündür

Yaman: 23 Nisan, Türk Milletinin egemenliği kendi eline aldığı gündür

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman 23 Nisan’ın, Türk Milletinin tutsaklık zincirlerini kırarak, tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gün olduğunu söyledi.
Mesajının devamında bağımsız yaşamamızın iradesinin sembolü olan TBMM’nin 23 Nisan 1920’de kurulduğunu belirten Bekir Yaman,“Milletimizin temsilcisi, bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuş, bu topraklarda esareti asla kabul etmeyeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir. Bu gün, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Meclisimizin kuruluş günü çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun simgesidir. Bu ülkede bütün vatandaşların hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve vatanımızın çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi şükranla anarken, aziz şehitlerimize de rahmet diliyorum. Milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.