Uzun metraj sinema filmi yarışması

Uzun metraj sinema filmi yarışması

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 2022 Mayıs ayında yapılacak 3. Sufisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkese açık 30.000 Türk Lirası ödüllü senaryo yarışması ile senaristler ödüllendirilecek.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 2022 Mayıs ayında yapılacak 3. Sufisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkese açık 30.000 Türk Lirası ödüllü senaryo yarışması ile senaristler ödüllendirilecek. Önceki yıllarda yüzlerce senaryonun başvurduğu Sufisinema Senaryo yarışması yine bu yıl senarist adaylarını ve senaryolarını bekliyor.

Tasavvuf dünyasının her yönüyle konu edildiği etkinlik, filmin temel taşı olan fikri-senaryoyu destekleyerek Sufisinema Günleri Etkinliği, tasavvuf ve sinema arasındaki ilgiyi işleyecek yeni film önerileri üzerine metinsel çalışmaları artırmak düşüncesinde.

Sufisinema Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo Yarışması’na 17 Ocak 2022 – 18 Nisan 2022 tarihlerinde son başvuru gününün mesai bitimine gönderilen senaryolar değerlendirmeye alınacak.

3.yılında alanında tek ve en büyük etkinlik olan Sufisinema Günleri, bu yıl yeni bir yarışmayla sinema ve tasavvuf ilişkisine dikkat çekecek. Sufisinema Kısa Film Yarışması, Hazret-i Mevlâna’nın “Aynada gördüğüm suret senindir, aynanın değil” sözü ile yeni bir sinema yapma önerisi getirecek. Kısa Film Yarışması’na katılacaklar, Hazret-i Mevlâna’nın sözünü kısa filme dönüştürecek.

Sufisinema tarafından düzenlenen Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryo Yarışması ile Ulusal Kısa Film Yarışmasına 17 Ocak 2022 – 25 Nisan 2022 mesai bitimine kadar başvuruda bulunacak yapımlar değerlendirilecek.

Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo ve Ulusal Kısa Film Yarışmasına yapılacak başvurular, sinema alanında usta isimler tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Uzun Metraj Senaryo Yarışması ile Kısa Film Yarışması’nda kazananlara, ödülleri 29 Mayıs 2021 tarihinde 3. Sufisinema Günleri kapsamında düzenlenecek törenle verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.