Üniversite öğrencilerine geleneksel Konya pilavı ikramı

Üniversite öğrencilerine geleneksel Konya pilavı ikramı

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, Türkiye’nin farklı şehirlerinden üniversite eğitimi için Konya’da bulunan öğrencilere yönelik bir program düzenledi.Öğrencilere Konya pilavı ikram edildi.

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, üniversite eğitimi için Konya’da bulunan öğrencilere Konya kültürünün önemli yemeklerinden olan Konya pilavı ikram etti.

GÖNÜLLER FETHETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Geleneksel Konya kültürünün önemli unsurlarından biri olan Konya pilavının da ikram edildiği programda söz alan Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu, Konya’nın değerlerini ve kültürünü yaşatıp tanıtmak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini belirtti.
Babuççu, şunları söyledi; “Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak göreve geldiğimiz günden beri pek çok çalışma yaptık. Bu buluşmamız ile de Konya’mızın kültüründe önemli bir yer tutan geleneksel düğün pilavı ikramında bulunmak istedik. Karatay Kent Konseyi olarak ‘Fethedilecek Çok Gönül Var’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızla bizler kocaman bir aileyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da farklı içerik ve programlarla gönülleri fethetmeye devam edeceğiz.”

ÖĞRENCİLERİMİZİ MEVLANA’NIN HOŞGÖRÜSÜYLE AĞIRLIYORUZ
Üniversiteli öğrencilere başarılı bir eğitim hayatı dileyen Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürahim Arslan, Konya kültürünün tanıtıldığı programla üniversite öğrencileriyle buluştukları için mutlu olduklarını söyledi.

Üniversite öğrencilerini Hz. Mevlana’nın hoşgörüsü ile en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceklerini aktaran Abdürahim Arslan, “Konya; birbirinden lezzetli yemek ve tatlılarıyla zengin bir mutfak kültürüne sahip. Konya pilavının da şehrimiz için çok önemli bir yeri var. Biz de istedik ki bu güzel kültürümüzü farklı şehirlerden Konyamıza gelen siz üniversite öğrencilerine tanıtalım. Konya; tarım, sanayi ve turizm şehri kimliğinin yanında aynı zamanda bir öğrenci şehri. Karatay Kent Konseyi olarak daha önce olduğu gibi yeni dönemde de öğrencilerimizin yanlarında olacak çalışmalara imza atıyoruz. Şehrimizde okuyan gençlerimizi Hz. Mevlana’nın hoşgörüsüyle en iyi şekilde ağırlayacağız” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.