Üniversite öğrencilerinden Gazze'ye destek sergisi

Üniversite öğrencilerinden Gazze'ye destek sergisi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Bölümü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Adem Topluluğu, Filistin’e destek amacıyla “Filistin Sanatsal Haykırış Sergisi” düzenledi.

Gedavet Meydanı’nda gerçekleştirilen sergiye birçok öğrenci ve öğretim görevlisi katıldı. Etkinlikte yapılan açıklamalarla, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları kınanırken, Filistin’e destek çağrısında bulunuldu.

whatsapp-image-2024-06-07-at-15-12-28-2.jpeg

“İNSANLIĞIN VİCDANINA YAPILAN BİR ÇAĞRIDIR”

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Akdağ, yaptığı açıklamada, Filistin halkının yaşadığı acıların unutulmaması gerektiğini vurguladı. Akdağ, “Bu sergi, sadece bir sanat etkinliği değil, aynı zamanda insanlığın vicdanına yapılan bir çağrıdır. Öğrencilerimizin büyük bir emekle hazırladığı bu afişler, birer sanatsal haykırıştır. Her bir tasarım, Filistin'deki kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları, mücadeleleri ve umutlarını yansıtıyor. Bu sergideki her afiş, Filistin halkının sesini duyurmak, onların yaşadığı haksızlıkları ve zulmü gözler önüne seriyor.

whatsapp-image-2024-06-07-at-15-12-16.jpeg

Öğrencilerimizin bu yaratıcı ve etkileyici çalışmalarını hayranlıkla izliyor, onların cesaretini ve duyarlılığını takdir ediyorum. Filistin halkının yaşadığı acıları unutmayalım ve onların sesine kulak verelim. Bu afişler aracılığıyla, Filistin'deki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, onların mücadelesine destek verdiğimizi bir kez daha haykıralım. Filistin halkının, Gazze’lilerin yanında olduğumuzu ifade ediyor, her bir afiş için kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

whatsapp-image-2024-06-07-at-15-12-27.jpeg

“FİLİSTİN HALKININ YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Necmettin Erbakan Üniversitesi Adem Topluluğu Başkanı Sare Nur Durna ise yaptığı açıklamada, Filistin halkının yıllardır işgalci güçlerin baskısıyla mücadele ettiğini belirtti. Durna, “Bugün burada, Filistin direnişine ve halkının kararlılığına dikkat çekmek için bir araya geldik. Filistin, yıllardır işgal altında yaşayan bir toprak parçası değil, aynı zamanda umudu ve direnişi temsil eden bir semboldür. Filistin halkı, yıllardır adaletsizlikle, zorbalıkla ve işgalci güçlerin baskısıyla mücadele ediyor. Ancak, bu mücadele asla yılmadan ve asla pes etmeden devam ediyor. Filistin direnişi, sadece bir toprak parçasının kurtarılması için değil, aynı zamanda insanlık onurunun ve özgürlüğünün savunulması için de bir mücadeledir. Bu direniş, sadece Filistin halkının değil, tüm adalet ve özgürlük arayanların yanında olan bir mücadeledir.

whatsapp-image-2024-06-07-at-15-12-28-1.jpeg

Bizler, Filistin halkının yanında durmaya devam edeceğiz ve onların haklı mücadelesini desteklemek için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada, bu sergide Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Bölümü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Adem Topluluğu olarak Filistin direnişinin yanında olduğumuzu ve onların haklı taleplerini desteklediğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Adalet ve barış için Filistin'e özgürlük!” diye konuştu.

ABDULĞANİ ÇİFTÇİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.