Selçuklu Belediyesi'nden o mahalleye bir yatırım daha!

Selçuklu Belediyesi'nden o mahalleye bir yatırım daha!

Selçuklu Belediyesi tarafından Sızma Mahallesi’ne hizmete kazandırılan "Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu" açılış töreni gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi tarafından Sızma Mahallesi’ne hizmete kazandırılan "Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu" açılış töreni gerçekleştirildi. Programda konuşan Başkan Ahmet Pekyatırmacı, eğitimde yatırım ve çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyledi.

c61bd9fa-7a59-4e11-a660-d07a817434a7.jpg
Selçuklu Belediyesi’nin başta eğitim olmak üzere ilçedeki sosyal yatırımlarına devam ediyor. Yaptığı örnek projelerle ilçede eğitim yatırımlarını devam ettiren Selçuklu Belediyesi, Sızma Mahallesi’ne önemli ölçüde değer katacak Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu’nu hayata geçirdi. Sızma Mahallesi’nin eğitim ihtiyacını karşılayacak olan okulun açılışı gerçekleştirildi.

8567b6de-7737-4bcd-8752-9bc976d1868a.jpg

"TAŞRA MAHALLELERİN İHTİYAÇLARI İÇİN HİZMETLERE DEVAM EDİYORUZ"
Açılış töreninde konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Merkez mahallelerimizde olduğu gibi merkez dışındaki taşra mahallelerimizde de hemşerilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hizmetlerimize devam ediyoruz. Sızma Mahallemiz 2.260 kişilik nüfusu ile Selçuklumuzun en büyük taşra mahallesi. Bu mahallemizde bir anaokulu, bir ilkokul ve bir ortaokul ile çocuklarımızın eğitim faaliyetlerini devam ettiriyoruz. Bugün resmi açılışını yapacağımız Sızma Alparslan İlkokulumuzun bulunduğu yerde tek katlı 4 derslikli ve fiziki şartları uygun olmayan bir ilkokul vardı. 2 yıl önce yaptığımız ziyaret esnasında çocuklarımıza yeni bir okul yapma sözü vermiştik. Çok şükür geçen yıl başladığımız inşaat faaliyetini bir yıl içerisinde tamamlayarak yeni okul binamızı çocuklarımızın ve Milli Eğitim camiamızın hizmetine sunmuş olduk. Toplam 1.585 metre kare alana sahip olan Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulumuzun belediyemize maliyeti güncel rakamlarla 21.581.000,00 Türk lirası. Bodrum, zemin ve 1. Kattan oluşan binamızın bodrum katında; depo, arşiv odası, çok amaçlı salon ve teknik oda bulunuyor. Zemin katta; 4 adet derslik, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası ve diğer alanlar mevcut. 1.katta da yine 4 adet derslik, müdür odası, kütüphane, mescit ve diğer alanlar bulunmakta" dedi.

db67bda3-06fb-4c53-a0d6-5ce5caf0cfc3.jpg

" EĞİTİM ALANINDAKİ YATIRIMLARIMIZI ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ"
Okul dışı öğrenme ortamlarından öğrencilerin yararlanması için emek harcadıklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Bu dönem hizmet vermeye başlayan okulumuzda şuan 140 öğrenci aktif olarak eğitim görüyor. Kırsalda ikamet eden nüfusumuzu da artırmaya çalışıyoruz. İnşallah mahallemizde nüfus artışı ile birlikte bu okulumuzdan tam kapasite ile toplam 300 öğrencimiz yararlanabilecek. Her zaman söylediğimiz gibi eğitim bizim önceliğimiz. Bu manada daha önce taşra mahallelerimizden Sarayköy ve Dağdere Mahallelerimize birer ilkokul kazandırmıştık. Yine merkezde Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere Şehit Erkan Kurşun İlkokulunu ve 4 okulumuza da kapalı spor salonlarını tamamlayarak eğitimin hizmetine sunduk. Sille Mahallemizde tarihi dokuya sadık kalarak tamamen ahşap taşıyıcılı ve sille taşı ile yaptığımız ilkokulumuz da tamamlanmak üzere. Geçen hafta temelini attığımız Selçuklu Güzel Sanatlar Lisemizin yapımı devam ediyor. Konya Spor Lisemize ve Selçuklu Fen Lisemize kazandıracağımız kapalı spor salonlarının inşai faaliyetleri başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde onların da temel atma programlarını birlikte icra edeceğiz. Eğitim alanında fiziki yatırımlarımıza hızla devam ettiğimiz gibi okul dışı öğrenme ortamlarımızdan Sille Tabiat Okulu, Ahmet Keleşoğlu Sanat Tasarım Atölyesi, Selçuklu Gelişim ve Teknoloji Akademisi ve Kongre Merkezinde faaliyetlerine devam eden Selçuklu Sanat Akademimizden de öğrencilerimiz yoğun bir şekilde istifade ediyorlar. Son 3 yıl içerisinde toplam 36 atölyede 87.746 öğrencimize müfredat kapsamında eğitimler verdik. Bu noktada okul dışı öğrenme ortamlarımızdan öğrencilerimizin yararlanması için çok büyük emekleri ve gayretleri olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere Halk Eğitim Müdürümüze, tüm SEDEP yürütme ekibimize, koordinatör hocalarımıza ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Valim, eğitim alanındaki çalışmalarımızı sizin öncülüğünüzde ve desteğinizle inşallah artırarak devam edeceğiz" diye Konuştu. ABDULĞANİ ÇİFTÇİ

98d5332e-8571-4da3-932f-db462721102a.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.