Selçuk Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği

Selçuk Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği

Selçuk Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile Bakanlık tarafından belirlenen eğitim kurumlarında güncel yaklaşımlara uygun öğrenme mekanları tasarlanacak.

“Eğitim Kurumları Tip Projelerinde İç Mimari Proje Hazırlanmasına Yönelik İş Birliği Çalışmaları Yapılması”na yönelik protokolün imzalarını Milli Eğitim Bakanlığı adına İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Selçuk Üniversitesi adına Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rabia Köse Doğan attı.

selcuk-universitesi-ile-milli-egitim-bakanligi-arasinda-is-birligi-1.jpg
Genel Müdür Duman, eğitim ortamlarının kalitesinin iyileştirilebilmesi için kamu ve özel kurumlarla iş birliği yapmaya devam edeceklerini söyledi ve imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Protokol kapsamında Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında “İç Mimari Proje” çerçevesinde Genel Müdürlük tarafından belirlenen 2 adet tip projede yer alan mekanların; yerleşim, esneklik, sirkülasyon, mobilya-donatı ve yardımcı ekipmanlar, renk, aydınlatma, malzeme, estetik ve benzeri unsurlara yönelik ihtiyaçlarının neler olduğu ya da olabileceği incelenerek güncel eğitim yaklaşımlarına uygun öğrenme mekanları tasarlanacak.
Bakanlık Beşevler Kampüsü İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine Bakanlık Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Ahmet Tarık Çakır, Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Noraslı ile Dr. Öğr. Üyesi Hatice Çınar katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.