Şehit Mesut Güler Spor Salonu adından söz ettiriyor

Şehit Mesut Güler Spor Salonu adından söz ettiriyor

Selçuklu Belediyesi, sporu özendirmek için yaptığı yatırımlardan olan Şehit Mesut Güler Spor Salonu spora ve sporcuya sunduğu hizmetlerle adından sıkça söz ettiren tesis oldu.

Selçuklu Kılıçarslan Mahallesi Büyükbayram Ortaokulu içerisinde bulunan Şehit Mesut Güler Spor Salonu spora ve sporcuya sunduğu hizmetlerle adından sıkça söz ettiren tesis oldu. 2013 yılında hizmete açılan spor salonu okul zamanlarında Büyükbayram Ortaokulu’nun öğrencilerine hizmet veriyor. Spor Salonu içinde uluslararası standartlarda bulunan kapalı basketbol sahası aynı zamanda voleybol ve hentbol için de kullanılabiliyor. Her zaman kapılarını sporcuya açan spor salonunda birde yakın dövüş sporları yapmaya uygun 25 metre uzunluğu 8 metre eni olan solan bulunuyor. Bunların yanında Şehit Mesut Güler Spor Salonu’nda erkek ve kadın soyunma odaları, dinlenme odaları, duş ve lavabolar, antrenör odası ve yönetim odası bulunuyor.

b331fb0d-bfee-480c-a156-406013ab221f.jpg

BÖLGENİN SPOR MERKEZİ OLDU

Şehit Mesut Güler Spor Salonu yarıyıl tatili ve yaz tatillerinde Selçuklu Spor okulları öğrencileri tarafından kullanılıyor. Okul zamanlarında Büyükbayram Ortaokulu’nda okuyan tüm öğrenciler beden eğitimi derslerini ve yılsonu etkinlik çalışmalarını burada yapıyor. Aynı zamanda Kılıçarslan Mahallesinin spor merkezi durumunda olan Şehit Mesut Güler Spor Salonu mahallelinin de hizmetine sunuluyor. Yaz tatillerinde spor yapmak ve zaman geçirmek isteyen öğrenciler, spor salonunun kullanılmadığı gün içerisinde dilediğince kullanabiliyorlar. Sadece bu hizmetlerle sınırlı kalmayan Şehit Mesut Güler Spor Salonu’nda çevre okullarla birlikte düzenlenen turnuva maçlarına ev sahipliği yapıyor.

4d90fbab-933b-452d-854a-186f5aa265ed.jpg

SPOR OKULLARINA BÜYÜK HİZMET

Yaz aylarında Selçuklu Belediyesi Spor Okulları öğrencilerinin hizmetine sunulan Şehit Mesut Güler Spor Salonu yaklaşık 500 öğrencinin eğitim görmesine olanak sağlıyor. Voleybol ve tekvando branşlarının yapıldığı spor salonunda, taekwondo branşında 180 ve voleybol branşında 280 öğrenci burada eğitim görüyor. Eğitim gören öğrenciler daha sonra yaz sonunda yapılan elemelerden geçirilerek yetenekli olanları Selçuklu Belediyespor Kulübü’nün altyapısına kazandırılıyor.

afa90079-a4cf-4dc5-9da8-26aed5bb2473.jpg

VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Her yıl bu çalışmaların yapıldığı tesis bölgenin hizmetine sunularak hizmet vermesinden vatandaşla da memnuniyetlerini dile getirdi. Yaz aylarında mahalledeki çocukların oyun alanı olmadığı için çocukların en iyi vakit geçireceği tesis olduğunu söyleyen veliler, Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür etti. Şehit Mesut Güler Spor Salonu’nun aynı zamanda çocukları spora yönlendirmede büyük kolaylık sağladığını ifade eden mahalle sakinleri geleceğin sporcularının artık tesis bulmada zorlanmadıklarını dile getirdiler.

e4cf17ab-bfd9-49a7-b4dd-66860a02173e.jpg

VOLEYBOL MİLLİ TAKIMI ÖRNEK OLUYOR

Voleybol ve tekvando branşlarının yapıldığı spor salonunda 7-15 yaş grupları eğitim görüyor. Cumartesi ve Pazar günler 4’er seans olmak üzere toplamda 8 seansta eğitimin verildiği salonda her seansta 30 ila 35 öğrenci yer alıyor. Kış sezonu ve okul zamanı olduğu için sadece hafta sonu faaliyet gösterilen salonda, İlk olarak küçük yaş grupları geliyor. Genelde bilen ve bilmeyen diye gruplar ayrılıyor. Öğrencilere ilk başta genel terimlerden başlanıyor. Daha sonra parmak pas, manşet ya da bunların tutuş şekillerinden bahsediliyor. Son zamanlarda özellikle Voleybol Milli Takımının kazandığı başarıdan sonra aileler özellikle kız çocuklarını daha hevesli bir şekilde gönderiyor.

1c4925db-0cc9-4d21-ba16-b586c29c6b54.jpg

ARKADAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUM

Salonda voleybol eğitimi alan Fatma Zehra Çetiner, “Normalde daha önce voleybol oynuyorum ama bu salona 3 – 4 haftadır geliyorum. Voleybola yeni başlayacak arkadaşlara bu salonu tavsiye ederim, hocalarımız bizlere çok şey öğretiyorlar. Selçuklu Belediyesine bu imkanlarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

a842e459-a6ea-4e78-a982-5bef3c141aea.jpg

VOLEYBOL OYNAMAYI SEVİYORUM

Zeynep Bera Duran ise, “Yaklaşık 1 yıldır voleybol oynuyorum. Şu anda çalıştığımız salonda 2 – 3 aydır geliyorum ve salondan memnunum. Voleybol oynamayı seviyorum. Voleybola yeni başlayacak arkadaşlara bu salonu tavsiye ederim, hocalarımız bize voleybol hakkında çok şey öğrettiler ve öğretiyorlar. Bu imkanlardan dolayı Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

TAEKWONDO EĞİTİMİ DE VERİLİYOR

Şehit Mesut Güler Spor Salonu’nda ayrıca 180 öğrenciye de tekvando branşında eğitim görüyor. Cumartesi ve Pazar günleri 4’e seans ve toplamda 8 seans verilen eğitimlerde öğrenciler 7-14 yaş arasında oluyor. İlk seanslar genellikle küçük yaş çocuklar oluyor. Diğer seanslar sırasıyla erkek grubu, kız grubu ve kemerli grubu oluyor. Hafta içi de altyapıdan seçilen öğrenciler oluyor. Bu öğrencilerde akşam seanslarına haftada 3 gün eğitim alıyorlar.

b1b1267f-fd80-4903-b458-c85bb9f296c2.jpg

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Şehit Mesut Güler Spor Salonu’nda taekwondo eğitimi alan Yusuf Güler, “Yaklaşık 4 yıldır taekwondo sporu yapıyorum. Bu salonda yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum. Taekwondoya başlayacak arkadaşlara bu salonu tavsiye ederim, burası çok güzel. Selçuklu Belediyesi’ne imkanları için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

f570e189-44a0-491c-9812-6e939680f466.jpg

EĞİTİCİLERİMİZ ÇOK İLGİLİ

Seher Başoğul ise, “Ben, geçen sene yaz tatilinden itibaren tekvando kursuna geliyorum. Bu salona da 1 yılı aşkın geliyorum. Bu salonu tekvandoya başlayacak arkadaşlara tavsiye ederim, hocalarımız bizimle çok iyi ilgileniyor. Bu imkanlardan dolayı ve tekvando kursunu bizlere sundukları için Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. MİYASE NUR ELMACI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.