“Ramazan Bayram, insanlık için huzura vesile olsun”

“Ramazan Bayram, insanlık için huzura vesile olsun”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Konyalı hemşehrileri başta olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Hasan Kılca; “Toplumları kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşlik duygularını pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel şekilde idrak edildiği bayramlar, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği önemli fırsatlardır. Bu fırsatları çok iyi değerlendirmeli, sevginin ve saygının yüreklerimizde tuttuğu yeri daha da genişletmeliyiz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Hasan Kılca, bayramın ülkemiz ile tüm insanlık için sevgi, kardeşlik ve huzura vesile olması temennisinde bulundu.

Hasan Kılca’nın Ramazan Ayı mesajı şu şekilde; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’e veda etmenin hüznü içerisindeyiz. Tesellimiz, Ramazan ayını manevi bütün zenginliğini ve kardeşlik iklimini en güzel şekilde yaşamaya çalışmamızdır. Bu mübarek ay boyunca paylaştık, bölüştük, büyük bir aile olarak birbirimize her anlamda destek olduk.Güzellikleriyle hayatımıza bereket katan bir Ramazan Ayı’nı daha geride bıraktık. Bir kez daha; umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı, birlik ve beraberliğin, sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bayrama kavuşmanın sevinci içindeyiz.Bayramlar; kardeşlik, muhabbet, paylaşma ve kucaklaşma günleridir. Bu müstesna günlerde, şartlar ne olursa olsun yaşamamız ve yaşatmamız gereken oldukça kıymetli değerlerimiz ve geleneklerimiz de vardır. Dolayısıyla bu bayramda da vefa borcumuzun daim olduğu insanlarımızın ve büyüklerimizin gönlünü hoş etmeliyiz. Özellikle şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, yaşlılarımızı ve yetim evlatlarımızı unutmayalım. Yine bayramın; ailemiz, sevdiklerimiz, komşularımız ve milletimiz için olduğu kadar tüm insanlık için de bayram gibi geçmesini temenni ediyorum. Özellikle İslam coğrafyamızda devam eden soykırımların, katliamların, zulüm ve savaşların bir an önce bitmesini diliyorum. Rabbim zulüm altında yaşam savaşı veren tüm kardeşlerimizin hüzünlerini gidersin, acılarını dindirsin ve zulmeden zalimlere en ağır yenilgiyi yaşatsın.

Bu duygu ve düşüncelerle; bayramın daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diliyorum. Konyalı hemşerilerim başta olmak üzere gönül ve kültür coğrafyalarımız ile tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.Ayrıca bayram ziyaretleri için trafiğe çıkacak vatandaşlarımıza da dikkatli araç kullanmalarının ve kurallara uymanın önemini bir kez daha hatırlatıyor, tüm kardeşlerime şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.