Mustafa Güçlü güven tazeledi

Mustafa Güçlü güven tazeledi

Konya Aydınlar Ocağı'nın olağan genel kurulunda Dr. Mustafa Güçlü, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi

Dr. Mustafa Güçlü'nün tekrar genel başkanlığa seçildiği genel kurulun Divan Başkanlığını Musa Erarıcı'nın yaptığı heyet; Mustafa Celepçi ve Dr. Sait Karagül'den oluştu. 60'a yakın üyesi bulunan Konya Aydınlar Ocağı'nın 2013-2015 dönemi ne ait faaliyet raporunuokuyan genel başkan Dr. Mustafa Güçlü, üç sene içerisinde 600 civarında sosyal, kültürel, dinî, millî, ilmî, tarihî, tarihi şahsiyetleri anma ile Konya ve Türk kültürüne emeği geçenlere şükran geceleri düzenlediklerini söyledi. Konuşmasında derneğin projelerinden de söz eden Dr. Güçlü, 2015'de Martı Fotoğrafçılık firması ile Cumhurbaşkanlığının himayesinde, TİKA'nın denetim ve koordinatörlüğünde 5 ciltten oluşan "Büyük Selçuklu Mirası" projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek 2016'da gerçekleştirilecek olan yeni proje hakkında şu bilgileri verdi: "Yönetim kurulu kararı ile aldığımız, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde ve TİKA'nın kontrolünde anlaşacağımız bir firmanın yapımcılığında, genel Türk Kültürü'nü ilgilendiren ve 17 ciltten oluşan "Türklerin Mirası" adlı projemizi hazırlamış bulunmaktayız."

OCAK YENİ ÜYE KAYDEDECEK

"17. Cihan devletimizin en önemli meselesinin "insan meselesi" olduğuna inandığını ifade eden Dr. Güçlü, tekrar kendilerine genel başkanlık görevini lâyık gören üyelere teşekkür etti. Güçlü, alınan yönetim kurulu kararıyla bundan böyle Konya Aydınlar Ocağı'na yeni genç üyeler kaydedeceklerini belirterek sözlerine son verdi.

Konya Aydınlar Ocağı'nın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: "Mustafa Güçlü, Mustafa Sinan Ümit, Mehmet Gökçe, Halil Öztürk, Ali Naltekin, Abdullah Akçay, Mehmet Emin Mıhoğlu."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.