KTÜN’DE ‘Devlerle Dev Adım Atıldı’

KTÜN’DE ‘Devlerle Dev Adım Atıldı’

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen “16. Devlerin Buluşması” etkinliği geniş bir öğrenci katılımıyla gerçekleştirildi.

KTÜN Gelişim Yerleşkesinde bulunan konferans salonunda, 7-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinlikte daha öncekilerde olduğu gibi yine iş dünyasından farklı alanlarından uzman isimlerle öğrenciler bir araya geldi.

ktunde-devlerle-dev-adim-atildi-07.jpg

“Devlerle Dev Adımlar Atın” teması çerçevesinde yapılan organizasyona KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik ile birlikte iş dünyasından temsilciler katıldı. Mercedes Benz Kamyon Süreç ve Uygulamaları Grup Müdürü Ferhat Karaağaç, Otokoç Otomotiv Finans ve Mali İşler Lideri M. Önder Kutman, HepsiJet CTO’su Deniz Tosun, Alp Havacılık İnsan Kaynakları Direktörü Miray Karataş, Borusan Stratejik Pazarlama Yöneticisi Mustafa Karaevli ile Profesyonel Yönetici, Eski Bankacı ve Hukukçu Sedat Enes, öğrencilerle bir araya gelen isimlerdi.

“KÖKLÜ GEÇMİŞ İLE GELECEĞE ÖNCÜLÜK”

Etkinliğin başlangıcında konuşan Rektör Çelik, KTÜN’ün köklü geçmişine ve akademik birikimine dikkat çekerek, “Konya Teknik Üniversitesi, 1970 yılında kurulan Konya Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinin birikim ve tecrübesine sahip olan bir devlet üniversitesidir. Geçmişin akademik birikimi ve kültürünü unutmadan, yeniliğe açık, her alanda gelişime öncülük eden üniversitemiz; toplum için bilim üreten üniversite olma anlayışıyla ilerlemektedir.” dedi.

ktunde-devlerle-dev-adim-atildi-01.jpg

REKTÖR ÇELİK’TEN YENİ FAKÜLTE VE BÖLÜM MÜJDESİ

Kendini sürekli geliştiren ve bu özelliği ile gelişime öncülük eden bir üniversite olduklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Çelik, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından alınan yeni fakülte ve bölüm açılması kararını da katılımcılarla paylaştı. “Öğrencilerimizi, en güncel teorik bilgilerin yanısıra bu bilgilerin pekiştirildiği uygulama dersleri ile de gerek akademinin gerekse sanayinin her anlamda ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte, donanımlı mezunlar olarak yetiştiriyoruz.” diyen Prof. Dr. Çelik, sözlerine şöyle devam etti: “Bu bağlamda geleceğe yönelik bölüm ve programları hayata geçirdik. YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında geçtiğimiz ay sonunda yapılan toplantıda, Üniversitemize “Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi" kurulacağı açıklandı. Ayrıca “Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi” lisans programı açılacak.” Öğrencilerin daima destekçileri olduklarını ve olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Rektör Çelik, katılanlara teşekkür etti.

Etkinlik daha sonra sektör temsilcilerin iş dünyasına dair tecrübelerini paylaşmalarıyla son buldu.

ktunde-devlerle-dev-adim-atildi-06.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.