Konya'da “Fikirlerin Gücü ile Yarının İnşası” yarınlar için çalışıyor

Konya'da “Fikirlerin Gücü ile Yarının İnşası” yarınlar için çalışıyor

Konya'da “Fikirlerin Gücü ile Yarının İnşası” yarınlar için çalışıyor...

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Lise Medeniyet Akademisi, 2023-2024 Fuat Sezgin döneminin eğitim çalıştayını gerçekleştirdi.

Merkezde 5, ilçelerde 4 olmak üzere toplamda 9 şubesiyle hizmet veren Lise Medeniyet Akademisi’nde “Fikirlerin Gücü ile Yarının İnşası” başlığıyla yaz dönemi başlamadan kış döneminin değerlendirmesi yapıldı. Büyükşehir Taş Bina Kültür Sanat’ta düzenlenen çalıştaya, hem eğitimciler hem de eğitimin bir parçası olan öğrenciler katıldı. Deneyimlerin paylaşıldığı, yenilikçi fikirlerin tartışıldığı ve grup çalışmalarının yapıldığı eğitim çalıştayı, katılımcılara eğitimde yeni bakış açılarını tartışma imkânı sundu. Öğrencilerin öğrenim yöntemlerine ve eğitimin imkânlarına dair soruları değerlendirdiği çalıştayın sonunda eğitmenler ve öğrenciler katılım sertifikalarını aldı.

İki gün süren çalıştayın sonunda programın pedagojik açıdan kendilerine katkıda bulunduğunu ve eğitimde farklı yaklaşımları keşfettiklerini belirten katılımcılar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademisi, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrenciler ile yeni mezun gençlere yönelik; ders destek ve sınav programları, milli ve manevi eğitimler, atölyeler ve etkinlikler düzenlerken; gençlerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre konferanslar ve seminerler vererek gençleri yarınlara hazırlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.