'Kış' fotoğrafı çek, ödül kazan! Başvurmak için tıklayın

'Kış' fotoğrafı çek, ödül kazan! Başvurmak için tıklayın

Meram Belediyesi, ilçenin doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımına katkı sunmak amacıyla ‘Meram’da Kış Fotoğraf Yarışması’ başlattı.

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Meram’da Kış Fotoğraf Yarışması’ start aldı. 29 Ocak’da başlayan yarışmanın son katılım tarihi ise 22 Mart 2022. 28 Mart’ta toplanacak seçici kurul sonuçları 4 Nisan’da duyuracak.

Meram'ın doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla başlatılan ‘Meram’da Kış Fotoğraf Yarışması’na profesyonel, amatör tüm fotoğraf meraklıları ve sanatçılarını davet eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, amaçlarının kış mevsiminde de eşsiz görüntüler ortaya koyan Meram’ın bu güzelliğini ölümsüzleştirmek olduğunu belirtti. Meram’ın kış mevsimi ile buluşmasıyla oluşan eşsiz güzelliklerin kendileri kadar fotoğrafçıları da heyecanlandırdığına inandığını belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Amacımız ve hedefimiz, kış mevsiminin Meram’a kattığı güzelliği, amatör veya profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden yansıyan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır. Anadolu’da kışın ayrı ve derin bir manası vardır. Konya’nın incisi Meram için de kış ayrı bir mana taşır ve Meram’a bir başka yakışır. Çevresinde olan biteni, mevsimleri, güzel vakitleri takip eden fotoğraf sanatçıları için de kış mevsimi güzel kareler yakalamak adına geniş imkanlar verir. “Meram’da Kış” diyerek fotoğraf sanatçılarımızın Meram’ı kış fotoğraf karelerine yansıtmalarına imkan sağlamak için bu yarışmayı organize ettik. Yarışmaya katılan tüm sanatçılarımıza şimdiden şükranlarımı sunuyorum.”

Yarışmaya Katılım Şartları;

Yarışma, sayısal (Dijital) Renkli fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir. Bu bağlamda; Tarihi mimari camii, medrese, han, hamam vb. güzelliklerimizin kış mevsimindeki halleri, 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Millet Bahçesi ve Meram’ın diğer park ve bahçelerinin kış mevsimi ile birlikte değişimleri, Meram’ın merkez ve şehre uzak tüm mahallelerindekış mevsiminin gelişi ile oluşan değişiklikler, şehrin ve insanının kış ile başlayan kar coşkusunun yansıtılması hedeflenmektedir. Fotoğrafa ilgi duyan herkes yarışmaya katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet renkli eserle yarışmaya katılabilecek olup; her fotoğraf için ayrıca başvuru yapmalıdır. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon, özel ödül almış fotoğraflar gönderilemez. 2021 yılı Kasım ayından öncesi çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Fotoğraflar, https://www.meram.bel.tr/meram-in-en-guzel-hali adresinden kayıt yapılarak yüklenecektir. Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Yüklenecek fotoğraflar 5 MB’tan küçük, 20 MB’tan büyük olmamalıdır. Katılımcılar, yükleme sayfasındaki ilgili alanlara Kişisel Bilgilerini eksiksiz doldurarak tamamlayacaklar ve fotoğraflarını yükleyeceklerdir. Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 2400 piksel, uzun kenar en fazla 4600 piksel kaydedilmelidir.

Buraya tıklayarak başvurabilirsiniz.

https://www.meram.bel.tr/meram-in-en-guzel-hali

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.