Karatay’ın sağlık altyapısına yeni projeler

Karatay’ın sağlık altyapısına yeni projeler

Karatay Belediyesi öncülüğünde ilçeye 2 yeni sağlık merkezi daha kazandırılıyor.

İstiklal ve Emirgazi Mahalleleri’ne kazandırılacak Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi’nin protokolleri imzalandı.

protokol-imza-torenleri-2.jpg

Söz konusu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi’nin protokolleri, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hayırseverlerin katıldığı törenle imzalandı.

KARATAY’IN SAĞLIK ALT YAPISINA İKİ YENİ MERKEZ DAHA

Karatay Belediyesi’nde gerçekleştirilen protokol imza törenleri öncesinde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; Karatay’da sağlık alt yapısının güçlendiğine vurgu yaparak yeni merkezlerin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

protokol-imza-torenleri-3.jpg

İki yeni sağlık yatırımını daha Karatay’a kazandırmaktan mutlu olduklarını söyleyen Başkan Hasan Kılca şunları aktardı; “Karatay’ımızda hayır hizmetlerimiz hızla devam ediyor. Bugün hayırlı güzel işlere imza attık. Hayırsever vatandaşlarımız Mustafa Küçükkarparcı ve Ali Onur Kahraman tarafından İstiklal ve Emirgazi Mahallelerimize yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Sağlık Acil Sağlık Hizmetleri Merkezlerinin protokollerini imzaladık. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Karatay’da sağlık alt yapısı güçleniyor. Bakanlığımıza ve İl Sağlık Müdürlüğümüze de çok teşekkür ediyorum. Yeni tesislerle, hastanelerle, yenileme çalışmaları ile Konya’da olduğu gibi Karatay’da da çok emek sarf ediyorlar. Bizler de Karatay Belediyesi olarak Sağlık Müdürlüğümüzle birlikte her türlü projede yer almaya ve Müdürlüğümüze destek vermeye gayret ediyoruz. Her şey vatandaşlarımızın sağlığı için, belediye olarak ihtiyaç duyulan her alanda en iyisini sunabilmek için gayretimiz sürecek.”

protokol-imza-torenleri-4.jpg

KONYA SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖRNEK BİR ŞEHİR

Yeni Sağlık Merkezlerinin Karatay’a hayırlı olmasını dileyen Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç; Konya’nın sağlık hizmetlerinde örnek bir şehir olduğunu söyledi.

Mehmet Koç; “Hayırseverlerimiz Mustafa Küçükkarparcı’ya, Ali Onur Kahraman’a ve Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum. Sağlık Hizmetlerinde Konya olarak Türkiye’de önemli illerden biriyiz. Vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerini ve acil sağlık hizmetlerini ulaştırmada belirlediğimiz bölgelerde merkezlerimizi, istasyonlarımızı yenilemeye ve yeniden yapmaya devam ediyoruz. Bugün de Karatay ilçe sınırlarımız içerisinde elzem olan noktalarda belediyemizin tahsis ettiği arsaya hayırseverlerimiz Ali Bey ve Mustafa Bey tarafından Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu kazandırılacak. Merkezin şimdiden Karatay’ımıza Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

protokol-imza-torenleri-1.jpg

HAYIRSEVERLERDEN KILCA VE KOÇ’A TEŞEKKÜR

Hayırseverler Mustafa Küçükkarparcı ve Ali Onur Kahraman da, sağlık merkezlerinin Karatay’a ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak desteklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’a teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.