Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimler sürüyor

Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimler sürüyor

Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimler sürüyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, eğitim hayatına kazandırılan ve öğrencileri doğayla buluşturan Karatay Tabiat Mektebi’nde öğrencilerle buluştu.

Karatay Belediyesi tarafından, ilçede eğitim çağındaki çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlanmasına yönelik olarak hayata geçirilen Karatay Tabiat Mektebi’nde eğitimler sürüyor.

karatay-tabiat-mektebi-6.jpg

İLKOKUL 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMLERİNE ÖNEMLİ KATKI

Karatay Şehir Parkı içerisinde kurulan Karatay Tabiat Mektebi sayesinde her yıl ilçedeki ilkokul ikinci sınıf 1500 öğrenci; kurulan atölyelerde tarım, hayvancılık, sıfır atık, çevre ve daha birçok konuda uygulamalı eğitimler ile etkinliklere katılıyor.

karatay-tabiat-mektebi-4.jpg

Karatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen eğitimler kapsamında Karatay Tabiat Mektebi’nde; ahşaptan oluşturulan 3 adet atölyede kil seramik yapımı, temel yaşam becerileri, kompost yapımı, atık malzemelerden organik kompost yapımı ve daha birçok etkinlik gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında ayrıca; içerisinde midilli atları, tavşan, kedi, güvercin, tavuk ve horoz gibi canlıların olduğu Hayvan Evleri ile çadırlar kuruldu. 3 katlı Gözlem Kulesi’ne çıkan minikler, doğal hayatı izleme fırsatı bulurken, 100 metrekarelik Labirent Oryantiring Parkuru’nda ise öğrenciler, birçok eğlenceli etkinliğe katılıyor.

karatay-tabiat-mektebi-3.jpg

BAŞKAN HASAN KILCA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, proje kapsamında eğitim alan öğrencilerle bir araya geldi.

karatay-tabiat-mektebi-8.jpg

Projede verilen eğitimler hakkında bilgi alan ve oldukça renkli görüntü ve diyalogların yaşandığı ziyarette Başkan Hasan Kılca, oluşturulan seraya sebze tohumu ekti, seramik, yemek ve temel yaşam becerileri atölyelerinde de birçok etkinliği öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi.

karatay-tabiat-mektebi-5.jpg

YAVRULARIMIZIN EĞİTİMİNE VE GELİŞİMLERİNE İMKÂN SUNUYORUZ

Çocukların gelişimlerine ve eğitimlerine katkı sağlamanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak eğitime her fırsatta destek verdiklerini, yaptıkları her işte olduğu gibi eğitim alanında da tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

karatay-tabiat-mektebi-1.jpg

Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Karatay Şehir Parkımızın içerisine kurduğumuz Karatay Tabiat Mektebi’mizde de eğitimlerimizi sürdürüyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz bu projemizle bir yandan öğrencilerimizin bilgi dağarcığının gelişmesine katkı sunarken, diğer taraftan da öğrendikleri bu bilgileri davranışa ve uygulamaya dönüştürmelerine imkânı sunuyoruz. Çocuklarımızı doğayla ve tabiatla buluşturduğumuz Karatay Tabiat Mektebi’ndeki birbirinden farklı atölyelerle öğrencilerimiz tarımsal, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak farklı alanlarda kendilerini yetiştirme fırsatı buluyorlar. Çocuklarımız için önemli kazanımların olacağını düşündüğümüz bu ve daha birçok projemizle Karatay Belediyesi olarak eğitim her zaman önceliğimiz oldu ve olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

karatay-tabiat-mektebi-7.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.