Karatay Kültür ve Sanat Akademisi bahar dönemini tamamladı

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi bahar dönemini tamamladı

Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve kısa sürede eğitim çağındaki çocuk ile gençler için önemli bir kurum haline Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde bahar dönemi eğitimleri tamamlandı.

Bilim, kültür, sanat ve el becerileri konusunda yeteneği bulunan çocukların ve gençlerin geleceğine önemli katkıda bulunması amacıyla hizmet veren Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nin bahar dönemi sona erdi.

bahar-donemi-kapanis-programi-2.jpg

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİNDEN BAHAR DÖNEMİ SERGİSİ

Akademinin bahar dönemi kapanış programı; çocukların ve gençlerin aldıkları eğitimler sonucunda Resim, Ahşap Ürün, Çini ve Seramik ile Bilişim gibi farklı daha birçok alanda yaptıkları ürünlerin serginin açılışıyla başladı.

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM PERFORMANSLAR

8 hafta boyunca Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde eğitim alan öğrenciler; birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklere imza attı.

bahar-donemi-kapanis-programi-8.jpg

Programda akademi öğrencilerinin Mehmet Akif İnan’ın “Mescid-i Aksay’ı Düşümde Gördüm” şiirini seslendirmesi büyük beğeni toplarken; “Arif’in Derdi Avukatı Gerdi” isimli oyun davetlilerden tam not aldı. Müzik Atölyesi öğrencilerinin Türk Sanat Müziği dinletisi de programa katılanlara güzel vakitler geçirdi.

bahar-donemi-kapanis-programi-9.jpg

AKADEMİ, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE GÜZEL KATKILAR SAĞLIYOR

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nin bahar dönemi kapanış programı, Karatay Belediye Başkan Vekili Şaban Önal’ın yaptığı konuşmayla sona erdi. Başkan Vekili Önal; “Eğitimlerin verilmesinde ve bu güzel programın organize edilmesinde emek veren tüm hocalarımıza ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Karatay Belediyesi sadece fiziki ve altyapı çalışmaları yapmıyor. Aynı zamanda eğitimden sağlığa, kültürden sanata, sosyal ve çevresel alanlara kadar birçok platformda hizmet üretiyoruz. Çocuklarımızın çok daha iyi ortam ve imkanlarda eğitimlerini alabilmeleri için çaba gösteriyoruz. Karatay Kültür ve Sanat Akademisi de kısa bir süre önce kurulmuş olmasına rağmen önemli bir mesafe aldı ve çocuklarımızın gelişmesine, eğitimlerine ve geleceklerine güzel katkılar sağlamaya başladı. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de bu ve çok daha güzel projeleri üretmeye ve hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

bahar-donemi-kapanis-programi-6.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.