İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında düzenlenen “İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı”, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün başkanlığında 01 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Okul kütüphanelerinin güncellenmesi ve zenginleştirilmesi konusuna da değinen Büyük, kütüphanelerin faal bir şekilde kullanılmasının öğrenci ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri noktasında çok önemli bir işleve sahip olduğunu ifade etti. “Sıfır Atık” projesine de değinerek atık malzemelerin değerlendirilmesi konusunda ilçe müdürlerimizin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

95807cb5-266e-45df-94af-462b26e89a97-001.jpg

Son dönemde görülen vaka sayılarındaki artışa da dikkat çeken Büyük, okullarımızda ve kurumlarımızda alınan salgın tedbirlerinin daha da artırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca toplantıda, PISA 2021 Uygulaması Çalışmaları, Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) kapsamında yapılan sınavlar, Çıraklık Eğitim Çalışmaları, Çırak Öğrenci Sayılarının İstenen Seviyeye Çıkarılması, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, Okullarımızda Sadece Akademik Başarıyı Değil, Öğrencinin Kendini Değerli Hissedeceği Becerilerin de Ön Plana Çıkarılacağı Çalışmaların Yapılması, Devamsızlıklarla İlgili Öğrencilere Gerekli Rehberlik Faaliyetlerinin Yapılması ve Devamsızlıkların Azaltılmasına Yönelik Çalışmalar Yapılması, Öğrencilere Gerekli Rehberlik Faaliyetlerinin Yapılması ve Disiplin Olaylarının Azaltılmasına Yönelik Çalışmaların Yapılması gibi konular da görüşüldü. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün başkanlığında yapılan toplantıya il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve Müdürlüğümüzde görev yapan şube müdürleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.