Gençler Filistin için çalıştı

Gençler Filistin için çalıştı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Vakkıfİnsan Topluluğu ile Hukuki Araştırmalar Derneği(HUDER) Konya Şubesi'nin ortaklaşa organize ettiği " Filistin Gençlik Çalıştayı" sona erdi.

18-19 Mayıs tarihleri arasında Hadim de gerçekleştiren çalıştay kampında çoğunluğunu hukuk ögrencilerinin oluşturduğu katılımcılar Filistin meselesini 4 ana başlık altında ele aldılar.

Hamas'ın hukuki kimliği,Savaş Hukuku, Soykırım Suçu, Dinler Tarihinde Kudüs, konuları üzerine yoğunlaşılan çalıştayın sonuç bildirgesi düzenlenen bir toplantıda Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak okundu.

9f31d22b-0de6-4a72-b1f8-b2b4017f3190.jpg

Sonuç bildirgesinin kamuoyuna duyurulduğu toplantıya HUDER Kurucu Başkanı 26 ve 27. dönem Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve HUDER Konya Şube Başkanı Levent Babacan da katıldı.

edff32b3-3444-4044-baa9-8507fe8f0513.jpg

Öncelikle çalıştayın büyük hukukcu Hazreti Hadimi’nin memleketinde yapılmasının çalıştaya ayrı bir anlam katığının altını çizen Ahmet Sorgun bütün dünyanın kulaklarının sağır gözlerini kör olduğu Filistin' için yapılan gençlik çalıştayının farkındalık oluşturması anlamında çok değerli olduğunu ifade etti. Filistin meselesinin Filistinilerin Gazzelilerin değil insanlığın meselesi olduğunun altını çizen Sorgun" Böyle önemli bir konuyu elen alan geçlerin bu çalışması bizleri Filistin adına Gazze adına ülkemiz adına ve insanlık adına bizleri umutlandırdı .Aslında 8 aydır katledilen Filistin değil insanlık onuru ve insanlığın geleceği katlediliyor diye konuştu. Programın organize edilmesinde katkısı olan Huder'e N.E.Ü Vakıf ve insan topluluğuna teşekkür eden Sorgun programa ev sahipliği yapan Hadim Belediye Başkanı Mehmet Çetiner'ide kutladı.Filistin Meselesinin ele alındığı kampın önemine değinen HUDER Konya Şube Başkanı Levent Babacan ise "Yapılan bu çalıştay aslında bir örnek teşkil ediyor. Konya da böyle bir çalışma daha önce henüz yapılmadı. Bu çalışmanın uluslararası statüde bir çalışmaya dönüştürülmesi için çalışmalarımız devam edecektir. Çalışmanın içinde yer alan genç kardeşlerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür diyorum. dedi

1e6577f3-780c-472f-a6ed-506cbd9a794a.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum