"Filistin halkı kurtuluş savaşı yapıyor"

"Filistin halkı kurtuluş savaşı yapıyor"

İsrail zulmüne karşı, "Milli Bir Duruş" sergilemek amacıyla, Milli Çözüm Dergisi Konya Temsilciliği tarafından düzenlenen konferansa, siyaset bilimci ve düşünür Ahmet Akgül konuşmacı olarak katıldı.

Zalim ve işgalci İsrail güçlerinin yıllardır Filistin'e ait topraklar üzerinde her türlü vahşeti ve dehşeti mağdur Müslümanlara yaşattığını, binlerce Filistinli kardeşimizin; katliama, hatta sistemli bir soykırıma uğratıldığını belirten Ahmet Akgül, "Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekânlarımızda Müslüman kanı akıtılmıştır. Kuduz İsrail’in 64 gündür devam eden, sınırsız ve pervasız saldırıları sonucu; çoğu kadın ve çocuk olmak üzere, 18 bine yakın masum sivil Müslüman şehit edilmiş, yaralı sayısı ise, 47 bini aşmıştır. Binlerce çocuk, kadın ve yaşlı insan bombalarla başlarına yıkılan enkazların altında kurtarılmayı beklemektedir" dedi.

filistin-halki-kurtulus-savasi-yapiyor-2.jpeg
Kuduz İsrail, en açık ve acımasız bir şekilde savaş ve insanlık suçu işlemektedir diyen Akgül, sözlerini şöyle sürdürdü:"Toplu katliamlar yapma; toplu göçe zorlama; hastane, okul, cami, kilise bombalama; Gazze’ye giden en zaruri yardımlara engel olma; Gazze’nin su ve elektriğini kesip, üstelik bölgeye gıda girişini yasaklama; yasaklanan fosfor bombalarını kullanma; zorla esir aldıklarına ve cezaevine koyduklarına işkence uygulama hakkını pervasızca kendinde bir hak olarak görmektedir."
Filistin’de Hamas’ın başlattığı, “Aksa Tufanı” harekâtının, İsrail’i sarstığını ve tüm dünyayı şaşkınlığa uğrattığına dikkati çeken Akgül, şunları söyledi: "7 Ekim sabahı, Filistinli kardeşlerimizin fetih harekâtı haberiyle uyandık. Kardeşlerimizin muvaffakiyeti için duacıyız! Bu kutlu harekât, inşallah İsrail’in sonunu hazırlayacaktır. 'Aksa Tufanı' harekâtıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanmakta yani; Tıpkı bizim, şanlı Kurtuluş Savaşı'mızda yaptığımız gibi."

filistin-halki-kurtulus-savasi-yapiyor-6.jpeg

YERLİ VİCDANSIZLARLA, YABANCI GÂVURLAR FİLİSTİN’E AYNI GÖZLE BAKIYOR!

Filistinli kardeşlerimizin büyük bir stratejiyle ortaya koymuş oldukları cihat mücadelesini bir terör eylemi gibi gösterme çabasında olanlar, hain ve gafil takımıdır. Ayrıca bazı siyasi partilerde bulunan Türkçü Irkçıların, tam bir dinsizlik damarıyla HAMAS’a sataştıklarını, Arap karşıtlığı kılıfıyla da, İslam'a olan gıcıklıklarını kustuklarını belirten Akgül, bu durumun aslında, Siyonizm’e ve İsrail’e dolaylı uşaklıklarının bir yansıması olduğunu kaydetti.
Ahmet Akgül şunları söyledi: "Şanlı Milli Mücadelemizi bir isyan hareketi, Mustafa Kemal’i de bir 'ASİ' gibi sunanlarla, bunlar; aynı kafalardır. İsrail 64 gündür soykırıma varan sivil katliamına devam ediyor. Dünyadan yer yer tepkiler yükselirken, bazı liderler ise, destek için Tel Aviv'in yolunu tutuyor. Filistin’e yapılan zulmü görmezden gelerek İsrail'e, 'Arkanızdayız' diyor, yardımlarını sunuyor, uşaklıklarını dile getiriyorlar.
Hayret, Hamas’ı kınayıp İsrail’e taziye sunanların birçoğu Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dostlarıydı...
Biz yıllardır, 'Bütün dünyayı, Mason Locaları ve işbirlikçi iktidar lejyonları eliyle, Siyonist odaklar yönetmektedir' diye yazdığımız için bizi komploculukla suçlayanların artık biraz olsun utanmaları lazım geldiğini düşünüyorum. Sağcı-solcu, Hristiyan, Putperest veya Müslüman, İsrail'e destek açıklaması yapan uşak ruhlu devlet ve hükümet başkanlarının hepsi, kendilerini kimlerin iktidara taşıdığını ve yularlarını kimlerin ellerinde tuttuklarını çok iyi biliyorlar..."

filistin-halki-kurtulus-savasi-yapiyor-8.jpeg

ATATÜRK’ÜN FİLİSTİN DUYARLILIĞI!

Ahmet Akgül konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün, (Filistin’i kastederek) "Bu topraklar için kanımızı dökmeye daima hazırız" dediğini, Filistin bölgesinde ve Hz. Peygamberimizin kutsal emanetinde, bir Yahudi Devleti kurulmasına asla razı olmayacaklarını ve İslam dünyası olarak Haçlı Batılıların karşısında duracaklarını, cesaretle söylediğini hatırlattı.
Akgül konuşmasında, Atatürk'ün, Filistin ile ilgili şu sözlerine yer verdi:
"Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz doğrusu, maalesef birkaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip kudretimizi bildiğimiz için, İslamiyet'in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hristiyanların nüfuzunun altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar; 'dinsiz ve İslamiyet'e lâkayt' olmakla itham edildik."

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ

Bugün sözde, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulünün 75'inci yıl dönümü olduğuna dikkati çeken Ahmet Akgül şunları söyledi: “‘Siyonist odaklar ve Barbar Batılılar, kendi haksızlık ve ahlaksızlıklarını böyle göstermelik günler uydurup, insanlığı avutup uyutmaktadırlar. Bunların riyakârlık ve sahtekârlığına bakınız ki, şu anda Kuduz İsrail canavarı, çocuk, kadın, hasta demeden Filistinli mazlum Müslümanları katledip durmaktadır. Dünya İnsan Hakları günü kutlayan soysuzlar ise, halâ sessiz ve tepkisiz kalmaktadır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.