Ereğli Belediyesi önünde neler yaşandı? İşte ayrıntılar...

Ereğli Belediyesi önünde neler yaşandı? İşte ayrıntılar...

Ereğli Belediyesi önünde ne yaşandı? Olayla ilgili kim ne söyledi? neler konuşuldu? Konya’nın Ereğli ilçe Belediyesi başkanlık makamında yaşanılan sözlü tartışma dışarı taştı. Olayda bir kişi göz altına alındı.

ereglihaberleri.com'da yer alan habere göre ilçede müteahhitlik yapan Gıyasettin Sönmez Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile görüşmek için Ereğli Belediyesi’ne gitti. Yanında bir arkadaşı ile Başkanlık makamında Hüseyin Oprukçu ile görüşen Gıyasettin Sönmez belediye çalışanları tarafından dışarı çıkarıldı.

eregli-belediyesi-onunde-ne-yasandi-2.jpg

Kalp rahatsızlığı bulunan 62 yaşındaki Gıyasettin Sönmez yere yığılınca bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından Hastaneye kaldırıldı. Babasının kalp rahatsızlığı olduğu için olayı duyarak Belediye önüne gelen Gıyasettin Sönmez’in oğlu eski polis memuru Murat Sönmez Belediye önünde göz altına alındı. Murat Sönmez’in üzerinden çıkan silahın ise ruhsatlı olduğu öğrenildi.

ADEM ERDAL’A NE VERDİNİZ?
İddiaya göre Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu göreve geldiği günden bu yana Gıyasettin Sönmez’e ait müteahhitlik firmasının işlerine müsaade etmiyor. Firmanın gazetecilere verdiği bilgiye göre makamda yaşanılan tartışmanın konusu şu şekilde;

Başkan Oprukçu daha önceki yönetimde Belediyede imar müdürü olan ve 2019 seçimlerinde cumhur ittifakının Belediye Başkan adayı olarak yarışan Adem Erdal’a firma tarafından rüşvet verildiğini düşünüyor. Oprukçu Gıyasettin Sönmez’e ‘Adem Erdal ile aranızda ki aldığınız verdiğiniz durumu açıkla, ona ne verdiniz? Ruhsatlarına onay vereyim’ teklifini götürüyor. Gıyasettin Sönmez ise bu durumun yalan olduğunu belirterek hem kendilerine hem de Adem Erdal’a iftira atılmaya çalışıldığını söylüyor. Yanında Hakim isminde ki arkadaşı ile makamda bulunan Gıyasettin Sönmez Oprukçu’nun inanması için Kuran-ı Kerim getiriyor ve yemin ediyor ancak Oprukçu’dan beni bu şekilde dize getiremezsin yanıtını alıyor. Makamda çıkan yüksek sese Belediye personeli müdahale ederek Gıyasettin Sönmez’i tartışmalar arasında dışarı çıkarıyor. Kalp yetmezliği rahatsızlığı olan Gıyasettin Sönmez yaşananlardan dolayı rahatsızlanınca sağlık ekipleri tarafından Hastane’ye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayı duyan Gıyasettin Sönmez’in eski polis memuru oğlu babasının rahatsız olduğunu belirterek Belediye önüne geldi. Burada polis ekipleri tarafından silah gösterdiği iddiasıyla göz altına alındı. Murat Sönmez’in silahının ruhsatlı olduğu öğrenildi.

HASTANE’DE AÇIKLAMA YAPTI
Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Gıyasettin Sönmez açıklama yaparak şunları belirtti.

Elime Kur-an aldım götürdüm çantayla beni ikna et dedi Başkanım ben seni nasıl ikna edeyim sen Kuran’a inanmıyor musun? Sen onlara rüşvet vermişsin bana neden vermiyorsun? Yalvardım Başkanım Allah için marketimi kapattın 10 kişi vardı çalışıyordu ekmeğimi aldın ne istiyorsun benden? Ben yaptırmam dedi.

Bana hakaret etti bağırdı Başkanım ne bağırıyorsun dedim. Bak ben burada uzlaşmaya yalvarmaya geldim benim yakamı bırak. Ben burada bilinen bir esnafım kimseye yanlışım olmadı. Sen niye beni Bakana şikayet ettin hiç kimseye bir şey demeyim mi? Ne istiyorsan makul bir şey diyorsan yardımcı olayım dedim. Mehmet Arıcan, Başkan orada ki memurlar beni nasıl yaptılar? Tartakladılar kendimi kaybettim orada beni Hakim diye arkadaşım kurtardı. Nefesim kesildi bayıldım hala beni oraya buraya çekiştiriyorlar hakaret ettiler. Beş senedir yapmadığın kalmadı Türkiye’de yaşıyoruz ne istiyorsun benden hayatımızda tehlikede.

ADEM ERDAL’IN İSMİNİ VERECEKSİN
250 bin lira bağış istedi üç sene önce zorla 150 bin lira aldı arabamı sattım gittim verdim. Projemin birini verdi birini vermedi. Adem Erdal’ın ismini rüşvet verdim diye vereceksin Adem Erdal ile aralarında ne var bilmiyorum. 6 daire verdiğini söyleyeceksin. Benim bütün dilekçelerimde mevcut başvuru dilekçelerim var. Ereğli’de herkes biliyor. Sen niye beni şikayet ettin diyor? Davacıyım. Bu zulüm artık yeter 7’den 70’ herkes biliyor bu zulmü.

OPRUKÇU PROVAKATİF EYLEM DEDİ
Bugün Belediye Başkanlığımız önünde gerçekleşen provakatif eylemle kurumumuzun ve şahsımın hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. İlgili bakanlığın, mevzuata aykırı olduğu için yapı ruhsatlarını iptal ettiği müteahhit firma tarafından çirkin bir kurguya maruz kalınmıştır. Belediyemiz tarafından da hukuka aykırı ve usulsüz işlemlerin kesinlikle yapılmadığı sürdürülmediği ve sürdürülemeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. Bu manada belediyemizden hukuka aykırı şekilde talepleri bulunan şahısların kurguladığı provokasyonlara ve oyunlara hem şahsım hem Belediyemiz kapalıdır.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.