Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığı açıldı

Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığı açıldı

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu ile Konya Tarım Gıda Sanayicileri Derneği iş birliğiyle Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Tarımsal Ekonomik Kalkınma Programına yön veren ve öncü kuruluşlardan olan Ekmek Üreticileri Federasyonu’nun Konya İl Başkanlığı açılışı gerçekleştirildi. Teksan Sanayi Sitesi’ndeki açılış programına; Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, Federasyon Genel Sekteri Mehmet Özkan, Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanı Yaşar Durgun, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdülkerim Gök ve çok sayıda davetli katıldı.

“ORTAK ÇÖZÜMLER ÜRETİLEBİLECEK”

Ekmek sektörünün ülkede ve dünyada önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanı Yaşar Durgun ise, Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu’nun sektöre büyük destek ve katkı sağladığını kaydetti. Konya’nın da ekmek sektöründe önemli bir yere sahip olduğuna değinen Durgun, “Sektörde faaliyet gösteren fırıncılarımızın ve işletmecilerimizin bir araya gelerek ortak çözümler üreteceği ve sektörde gelişmeleri takip edeceği bir kurum oluşturmak amacıyla Konya İl Başkanlığı kuruldu. Bu vesileyle Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığı açılışını gerçekleştirmekten mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.

ekmek-ureticileri-federasyonu-konya-il-baskanligi-acildi-3.jpg

“TÜRKİYE’NİN EKMEĞİNİ ÜRETİYORUZ”

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, federasyon olarak Türkiye’nin ekmeğini ürettiklerini söyleyerek, “Bir ekmeği üretmek o kadar kolay değil. Ekmek 6 ay gibi uzun bir yolculukla tarlada başlar, değirmenden geçer, fırınlarımızda işlenerek sizlerin sofralarına ulaşır. Bu mücadelede en kutsal ve değerli mesleği icra ediyoruz. Bundan dolayı çok gururluyuz. Bizler ancak Kur’an-ı Kerim’i ve yere düşen ekmeği öper alnımıza koyarız. Sadece ekmekle bile insanın karnı doyabiliyor. Ekmeksiz bir hayat düşünülemez. Bunun için Ekmek Üreticileri Federasyonu olarak Türkiye’de büyük bir vizyon kazandık. Ayrıca makine ve ekipman konusunda fırıncılarımıza her zaman destek vermekteyiz. Sektörümüzün vizyonunu değiştiriyoruz. Bizler Türkiye’nin en zor şartlarında üretim yapıyoruz. Ülkemizin yıllık 21 milyon ton buğday üretiminin yüzde 85’ini sektöre kazandırıyoruz. Tek tek kapıları dolaşarak halkımızı ekmeksiz bırakmadık. Bunun yanında Türkiye’de ilk olarak ‘Askıda Ekmek Sosyal Sorumluluk Projelerini’ yazılım üzerinden sağladık” ifadelerine yer verdi.

“FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Konya’da ekmek, gıda ve tarım konusunda çok sayıda faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, Son 3 yılın içerisinde ise ekmek, gıda, tarım ürünleri gibi faaliyetleri yürüten, tarım ürünlerini bir araya getiren ve buğdayın üretimiyle ilgili çalışma faaliyetleri sürdüren iş adamlarının, Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığını Konya’ya kazandırmak istediklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Konya İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.