“Çocuklarımız yarının büyükleri olacaktır”

“Çocuklarımız yarının büyükleri olacaktır”

·Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında; “23 Nisan 1920, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ecdadımız zorlu şartlar altında kenetlenerek bağımsızlığından ödün vermemiş, büyük mücadeleler neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak Türk milletinin hürriyetini ve milli iradenin hâkimiyetini tüm dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız, sadece bir bayram değil, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğumuz saygının ve sevginin bir ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesinin bir yansımasıdır. Bu bayram, aynı zamanda umutların, hayallerin ve geleceğe dair inançların da bayramıdır. Bizler de çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi, özgürce düşünebilmesi ve en önemlisi de mutlu olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Çünkü çocuklarımız, yarının büyükleri ve liderleri olacaklar. Onlara bugün verdiğimiz sevgi, eğitim ve özen, yarının daha güçlü bir Türkiye'sinin temellerini atmalarının yolunu açacaktır.

Selçuklu Belediyesi olarak çocuklarımız bizim her zaman önceliğimiz bunu her fırsatta hem projelerimizle hem de planlamalarımızla ortaya koyuyoruz. Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sanat Tasarım Atölyesi, Selçuklu Sanat Akademisi, Sille Tabiat Okulu, Trafik Eğitim Parkı, Hatice Hatun Külliyesi gibi okul dışı öğrenme ortamlarını onlar için oluşturarak eğitimdeki kalitelerinin artmasına katkı sunuyoruz. Yine Selçuklu’da her yıl yaz spor okulları ve yıl boyu spor okullarıyla binlerce çocuğumuza hizmet veriyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı, mutlu ve güvenli bir ortamda büyümeleri, en temel hedeflerimizden biridir. Bu nedenle, onların eğitimine ve gelişimine her zaman destek olmayı sürdüreceğiz. Onları düşünen, sorgulayan ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.