Bölgenin ihtiyacını karşılayacak

Bölgenin ihtiyacını karşılayacak

Konya'nın Selçuklu İlçesi'nde yer alan Zembilli Ali Efendi Camii, yenileme ve vatandaşlara daha iyi hizmet verebilme amacıyla yıkıldı. Cami, yapılan yenileme çalışmalarının ardından kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Konya'nın Selçuklu İlçesi'nde bulunan Zembilli Ali Efendi Camii, yenilenme ve vatandaşlara daha iyi hizmet verebilme amacıyla yıkıldı. Zembilli Ali Efendi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından üstlenilen bu yenileme projesi kapsamında cami, 5 ay içerisinde tamamlanarak ibadet etmek isteyen vatandaşların hizmetine sunulacak. Zembilli Ali Efendi Camii İmamı İsmail Köksal, caminin kısa sürede tamamlanarak vatandaşların daha iyi ibadet edebilmeleri için hizmete açılacağını belirtti.

whatsapp-image-2024-04-26-at-10-09-06-1.jpeg

“HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Zembilli Ali Efendi Camii'nin İmamı İsmail Köksal, caminin yapımı hakkında bilgi vererek, "Camimiz 1968 yılında hizmete başladı, ancak yıllar içinde mahallenin genişlemesi ve artan ihtiyaçlar nedeniyle çeşitli ilaveler yapıldı. Ancak, görsel olarak istenilen düzeye ulaşamadık. Zaman içinde yapılan tamiratlar da beklenen sonucu vermedi. Son olarak, bölgenin kentsel dönüşüm sürecine girmesiyle birlikte, camimiz dışında bölge tamamen yenilendi. Bu nedenle, Zembilli Ali Efendi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak camiyi yıkmaya ve yerine güzel bir eser inşa etmeye karar verdik. Yeni proje kapsamında, burada hem Kur'an kursu hem de camii olarak kullanılmak üzere 4-5 ay gibi kısa bir sürede yeni bir yapı oluşturmayı planlıyoruz. Bu nedenle, eş, dost ve Konyalı hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var" dedi. Zembilli Ali Efendi Camii'nin yeniden inşa edilmesi ve modern bir şekilde düzenlenmesi, mahalle sakinlerinin ve ibadet edenlerin daha iyi bir ortamda buluşmalarını sağlayacak ve bölgeye değer katacak önemli bir adım olacak.

ismail-koksal-2.jpeg

ABDULĞANİ ÇİFTÇİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.