Bektaş: 23 Nisan’ın ülkemize kazandırdığı Cumhuriyetimiz, gelecek kuşaklara emanettir

Bektaş: 23 Nisan’ın ülkemize kazandırdığı Cumhuriyetimiz, gelecek kuşaklara emanettir

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak, 23 Nisan’ın Türk Milletine kazandırdığı ve 100.Yılına ulaşan Cumhuriyetimizin gelecek kuşaklara emanet edildiğini söyledi.

Barış Bektaş mesajının devamında şunları dile getirdi: “Milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında, 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuştur. Bu tarihten itibaren milletimiz kendi kaderini kendi belirlemiş, ülkemiz tüm güçlükleri aşan milli bir iradeyle, dünyanın saygın ülkeleri arasındaki yerini almıştır. Bu Milli İrade Türk Milletinin ortak iradesi olup, korumakta hepimizin önemli bir görevidir. Vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir. Öte yandan esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, milletin kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun simgesidir. Dolayısıyla çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin kuruluşunun 104. Yıldönümünde başta Büyük Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, her çocuğun yüzünün güldüğü, kalbinin sevgiyle ısındığı bir Türkiye diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.