Başkan Altay'dan Şivlilik Festivaline tam not

Başkan Altay'dan Şivlilik Festivaline tam not

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ve yoğun ilgi görerek rekor katılımlara imza atan Selçuklu Şivlilik Çocuk Festivali'ni ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi tarafından Şivlilik geleneğini canlı tutmak amacıyla düzenlenen Şivlilik Çocuk Festivali başladığı günden bu yana rekor düzeyde katılımla sürüyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın ev sahipliğinde Şivlilik festivalini ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay festivalden çok memnun kaldığını, en önemli olanın çocukların yüzündeki gülümsemeye vesile olmak olduğunu ifade etti.

slb1386.jpg

Başkan Pekyatırmacı: “Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk her şeye değer”

Selçuklu Şivlilik Çocuk Festivalinin artık geleneksel olacağının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı “ Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz 2 Şubat tarihinden bu yana Kongre Merkezi’nde salonlarımız dolup taşıyor. Bütün ailelere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız Şivlilik geleneğini Konyamızda en iyi şekilde yaşatıyorlardı ama inşallah bundan sonra artık Konya’da Şivlilik geleneğini bir çocuk festivaline dönüştürmüş olduk. Her sene çocuklarımızla biz üç ayların başlangıcında Regaib Kandilinin gündüzünden itibaren burada olacağız bunun müjdesini vermiş olayım. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız aramızda buradaki etkinlik alanımızı ziyaret ediyor kendisine ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

slb1432.jpg

Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: “ Belediyeler olarak Şivlilik geleneğini yaşatmak için çabalıyoruz”

Festivalin hazırlanması sebebiyle Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: “Hakikaten üç,dört gündür Selçuklu Kongre Merkezi tarihi anlarından birisini yaşıyor. Tüm ailelerimize de çocuklarını bu güzel ortama getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Şivlilik geleneği yüzyıllardır Konyamızda devam eden kadim bir gelenek. Biz de belediyelerimizle bu geleneğin yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması için bir çaba sarf ediyoruz. hepinizi sevgiyle selamlıyor gözlerinizden öpüyorum” dedi.

Festival alanında gezerek çocuklar ve aileleri ile sohbet eden Başkan Altay ve Başkan Pekyatırmacı katılımcılarla bol bol fotoğraf çektirerek etkinliklere eşlik etti.

slb1442.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.