‘Başarımızı daha da artıracağız’

‘Başarımızı daha da artıracağız’

Konya'da konuşan Fatih Erbakan, “Bir dahaki seçimde çok daha büyük başarıları daha büyük zaferleri Konya’mızda elde edeceğimizi elde edeceğimize inanıyoruz” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Konya’da Altınekin, Çumra, Emirgazi, Doğanhisar, Sarayönü ve Yalıhüyük ilçelerini kazanan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, belediye başkanlıklarına ziyaret için geldiği Konya’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. "Milletimizin bu teveccühüne layık olmak için kolları sıvayacağız, canla başla en hayırlı hizmetleri gerçekleştireceğiz. Milli Görüş belediyeciliği demek adalet demektir" diyen Erbakan, kollarını sıvayıp kazanmış oldukları belediyede Milli Görüş belediyeciliğini, ahlaklı belediyeciliği uygulamak için canla başla çalışacaklarını belirtti.

0d48bedd-cd90-4854-848c-76134856a17c.jpg

“HEDEFİMİZ 2028 SEÇİMLERİNDE İKTİDAR OLMAK”

Konya teşkilat üyelerine teşekkür eden Erbakan, “Bir dahaki seçimde çok daha büyük başarıları daha büyük zaferleri Konya’mızda elde edeceğimizi elde edeceğimize inanıyoruz. Konya'nın yanında Türkiye genelinde de 63 belediye 3 milyon oy ve aynı zamanda da belediye meclisi Türkiye geneli oy oranı olarak da yüzde ile bu seçimlerin yıldızı olmuştur. Bir önceki seçimde yüzde 2.9 olanları bir sonraki seçimde bir sene içerisinde hatta bir seneden kısa bir sürede yüzde 7'ye çıkarmışlar. Aynı şekilde Konya’da yüzde 5’lerde olan oyumuzu yüzde 25’e çıkardık. Bu başarımızı daha ileriye götürüp hedefimiz 2028 seçimlerinde iktidar olmak” diye konuştu. Erbakan, “Konya’da böyle güzel bir sonucun alınması bizleri ayrıca bahtiyar etti. Çünkü Konya merhum Erbakan Hoca’mızın Milli Görüş hareketini fiilen ve resmen başlattığı bir yer. 1969 seçimlerinde bağımsız aday olarak ve sonrasında da sürekli olarak Konya milletvekili olarak siyasetine devam etti. Dolayısıyla Konya Milli Görüş’ün merkezi, Milli Görüş çadırının direğinin dikili olduğu yer” dedi.

“BİZ SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ”

Son günlerde sokak hayvanların toplanarak uyutulmasına yönelik tartışmalar hakkında konuşan Erbakan, “Biz sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız. Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır. İnsani bir davranış da değildir. Bazı batı ülkelerinde bu yapılıyor olsa bile onları taklit etmemiz doğru bir davranış değildir. Biz Yeniden Refah Partili belediyelerimizle seçim öncesinde de ifade ettiğimiz gibi bu hayvanlarımızı mutlaka toplamak, sokaklarımızı başıboş köpeklerimizden arındırmak ancak bu hayvanlarımızı da en güzel şartlarda, en modern, gelişmiş merkezlerde yaşamlarını devam ettirmek istiyoruz. Veterinerler ve uzmanlar gözetiminde, bu merkezlerde 24 saat internet üzerinden canlı yayınla halkımız tarafından takip edilebilmesi, izlenebilmesi, halkımızın ziyaretine her zaman için açık olması ve burada en iyi şartlarda bu hayvanların yaşatılması bizim hedefimizdir. Bununla ilgili belediyelerimiz şimdiden kollarını sıvadılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak hiçbir canın alınmasını onaylamıyoruz. Bu hayvanların uyutulmasına karşıyız. Modern ve gelişmiş merkezlerde, her türlü destek sağlanarak son derece önemlidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum