ASRİAD’ta 23 Nisan coşkusu

ASRİAD’ta 23 Nisan coşkusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’nci Yıl açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Konya Şubesinde coşku ve tebessümle kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’nci Yıl açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Konya Şubesinde coşku ve tebessümle kutlandı. ASRİAD Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ, makamını temsili olarak Meram Çayırbağı Tahsin-Özlem-Bengisu Emiroğlu İlkokulu öğrencilerinden Selvi Nur Yaşlı’ya devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. yılını yaşadıklarını belirten ASRİAD Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ, “ Bundan 104 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bir zamanlar herkes çocuktu. Orta Asya’da ecdadımızı bir araya toplayıp oradan büyük bir imparatorluk meydana getiren Asya Hun İmparatoru Metehan da bir zamanlar çocuktu. Malazgirt’te Bizans’ı bozguna uğratarak Türk tarihinin akışını değiştiren ulu hakan Alparslan da bir zamanlar çocuktu. Osmanlı Devleti’nin kurucusu büyük devlet adamı Osman Gazi de bir zamanlar çocuktu. Çağ açıp çağ kapayan, hiçbir milletin başarılı olup ele geçiremediği Konstantin’i İstanbul yapan, peygamberimiz Hz. Muhammed’in övgüsüne mahzar olan genç padişah Fatih Sultan Mehmet de bir zamanlar çocuktu. Yunus Emre’ler, Mevlana’lar, Hacı Bektaş’lar da bir zamanlar çocuktu. Bu vatanın önderi büyük devlet adamı Atatürk de bir zamanlar çocuktu. Ve alemlerin sultanı, iki cihan serveri Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) de bir zamanlar çocuktu. Dünün çocukları yine dünde yetişkin olup büyük işler başardı. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp bu vatanı vatanlar içinde en büyük vatan, bu milleti milletler içinde en büyük millet yapmayı en büyük görev olarak bilmeliyiz. Bunu da başaracak olanlar bugünün çocuklarıdır. Çocuklarımızı; tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur.” dedi.

asriadta-23-nisan-coskusu-2.jpg

‘HER YIL 23 NİSAN’I ÇOŞKUYLA KUTLUYORUZ’

Meram Çayırbağı Tahsin-Özlem-Bengisu Emiroğlu İlkokulu öğrencilerinden Selvi Nur Yaşlı da Her yıl 23 Nisan günü tüm dünya çocuklarının imrenerek baktığı bir bayramı kutladıklarına dikkat çekerek, “ Sevinmek, eğlenmek, oynamak hayatı gönlümüzce doyasıya yaşamak bizim hakkımızdır. Bugünleri bizlere armağan eden şehit ve gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ey bugünün çocukları, yarının sahipleri! Kendimizi bilim-teknik, fen alanlarında yetiştirmemiz çok önemlidir. Ancak bundan daha da önemlisi kendimizi ahlaki bakımdan geliştirebilmemizdir. Bugünün ahlaklı çocukları olan bizler yarının dünyasını bugünden inşa etmekteyiz. Mutlu, huzurlu bir gelecek bizim her alanda kendimizi yetiştirebilmemizle mümkün olacaktır. Ey güzel ülkemin güzel çocukları! Gülelim, oynayalım, sevinelim, eğlenelim. Bütün bunları yaparken bizlere bugünleri armağan eden büyüklerimizi unutmayalım. “Bu mutlu günlere hangi şartlarda ulaştık, bu cennet vatan uğruna ne fedakârlıklar yapıldı, nelerden vazgeçildi?” Bunları unutmayalım. Bu cennet vatana sahip çıkalım. “Sahipsiz vatanın batması haktır/Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” diyen İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’e kulak verelim. “Benden başkaları da var, onlar yapsın!” anlayışı yerine “Ben yoksam kimse yoktur!” anlayışını benimseyelim ve vatanımızın daha güzel daha huzurlu olması için var gücümüzle çalışalım. Ey Kardeşlik Bilincini Yeşerten Çocuklar! Bizler bu güzel memlekette bayramlar yaparken, başıkabak, ayağı çıplak, karnı aç, bi-ilaç kardeşlerinizi de unutmamalıyız. Her an ölüm korkusuyla yaşayan Filistinli, Doğu Türkistanlı, Arakanlı kardeşlerimizi de hatırlamalıyız. Dünyanın sırt döndüğü coğrafyada rahat yüzü göremeyen kardeşlerimizin olduğunun bilincine varmalıyız. Çünkü bizler bir vücudun organları gibiyiz. Birimize bir şey olsa o acıyı vücudun tüm organları hisseder. Biz de öyle olmalıyız. Gözünde umut ışığı parlayan kardeşlerim, sevgili çocuklar! Gün bizim, gelecek bizim. Bu vatan hepimizin. Daha güzel bir dünyada sevgi, dostluk, barış çiçeklerini doyasıya koklayacağımız yeniden büyük Türkiye’de yaşayabilmek ümidiyle bayramımız kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.