"Anne, varlığı cennetin anahtarı olan sevgidir "

"Anne, varlığı cennetin anahtarı olan sevgidir "

"Anne, varlığı cennetin anahtarı olan sevgidir"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Annelerimizin sevgisiyle şifanın, gülüşüyle huzurun, varlığıyla da merhametin yansıması olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca, güçlü bir toplumun, refah bir geleceğin en önemli vesilesi olduğuna vurgu yaparak; “Anne, evladının ilk öğretmeni, güçlü ve sağlıklı toplumun ün büyük varlık sebebidir” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Anneler Günü dolayısıyla mesajı yayımladı.

Hasan Kılca, anne sevgisinin sevgilerin en büyüğü ve en kıymetlisi olduğunu söyleyen ve annenin toplumu şekillendiren en değerli varlıklar olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca’nın Anneler Günü mesajı şu şekilde;

“Anne kendi başına hayat demektir. Tüm insanların yüklendiği sorumlulukları bir teraziye koyun annenin gücünü geçemez. Çünkü anne demek koşulsuz sevgidir, fedakarlıktır, emektir, samimiyettir, amasız, bahanesiz mücadele etmektir. Kadın anne olunca tüm duyguları yeniden ve en güzel haliyle dizayn edilir. Anne olmak Allah’ın rahim isminin en güzel şekilde tezahürüdür. Doğduğunda evinin sevinci olan bu güzel dünya nimeti annesinin ayaklarının altına cenneti taşır. 9 ay karnında taşıdığı yavrusu annesinin kalbiyle yaşar, rızkı ile nasiplenir. Bu sebeple annelerimizin verdiği mücadele, yüklendiği sorumluluk çok kıymetlidir. Bu kıymet neticesinde yetiştirdiği her bir çocuk, güçlü bir toplumun da merkezidir. Bir anne sadece çocuk yetiştirmez. Yetiştirdiği çocukla birlikte dünyayı değiştirecek liderleri yetiştirir. Yolumuzu aydınlatan ve ışık tutan nice güzel insanların inşası ilk öğretmenleri anneleri sayesinde mümkün olmuştur. Karatay Belediyesi olarak, toplumumun mihenk taşı olan annelerimizin, anne adaylarımızın ve kalbiyle anne olan tüm kadınlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle; cennetle müjdelediği şehitlerimiz ile gazilerimizin kıymetli emanetleri ve engelli annelerimiz başta olmak üzere, bütün annelerin gününü yürekten tebrik ediyor; ahirete irtihal eden annelerimize yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.