İbrahim Apalı: 'İyi günde, kötü günde armaya bağlıyız'

İbrahim Apalı: 'İyi günde, kötü günde armaya bağlıyız'

Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Apalı, Konyaspor, tribünler, takımın durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Apalı, Konyaspor, tribünler, takımın durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun üçten büyük olduğunu ifade eden Apalı, Anadolu takımlarının da şampiyon olabileceğini Trabzonspor ve Bursaspor gibi bizde ispatlarız. Şampiyonluk ve şampiyonluklar hedefliyoruz.” Dedi.

KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

1980 Konya doğumluyum. Konya Selçuklu Nalçacı’da doğdum ve büyüdüm. 37 yaşında evlendim. 4 yaşında bir kızım var.

KONYASPOR İLE NE ZAMAN TANIŞTINIZ?

Nalçacı semtinde büyüdüğüm için ister istemez Konyaspor’un içinde oluyorsun. Komşumuz İlyas abim vardı. Türkiye’de Tribünde ilk borazanı çalan insandır kendisi. Alaylıyım ben yani. İlk deplasmana 13 yaşımda Eskişehir’e gittim. Şimdi 42 yaşındayım. O günden bu güne 17 tribün liderliğini yapıyorum.

NALÇACILAR TRİBÜNÜNDEN DE BAHSEDER MİSİNİZ?

Nalçacılar armaya sevdalı insanların bir araya gelmesi ile oluşan bir grup. Buradaki en büyük milliyetçiliğimiz Konyaspor’dur, Konya semtimizdir. Memleket sevgimiz futbolla bir araya gelince çok ayrı bir boyuta taşınıyor bu sevdamız.

TRİBÜN LİDERLİĞİ NASIL BİR DUYGU?

Tribün liderliği yanı sıra dernek başkanıyım aynı zamanda. Benim altımda 22 tane daha ekip, dernek var. Tabi ki her işin kendine göre zorluğu var. Mesela 37 yaşımda evlendim. Vakit bulamıyordum bazı şeyler için. Yoğunluğum halen devam ediyor ama aileme de vakit ayırıyorum. Hafta sonları Konyaspor ve dernek ile ilgileniyorum hafta içinde de yine meşguliyetim var ama ailem için de hafta içine vakit ayırıyorum. İnsanlarla uğraşmak da ayrı bir zorluk bunların dışında kulüp açısından her zaman bağ bahçe olmuyor şartlarda kötü gidebiliyor yenebildiğin gibi kayıp da edebiliyorsun bunların hepsinin ayrı bir zevki, hazzı, üzüntüsü var. Skor taraftarı değiliz sonuçta iyi günde kötü günde armaya bağlıyız. Dediğim gibi yendiğinde seviniyoruz; yenildiğinde de üzülüyoruz.

TARAFTARLARIN KONYASPOR’A OLAN İLGİSİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?

Yani şöyle söyleyeyim 7 8 binden aşağı kombine satılmıyor hiçbir zaman. Bu sene bile corona sebebiyle aşılar, PCR testi, 2. Aşı, süresiz HES kodu gibi birçok sorun olmasına karşın 5 bine yakın kombine sattık. Normalde 10 bin kombineli taraftar kardeşimiz olur. Yürüyorlar, okula gidiyorlar, evleniyorlar, tayini çıkıyor meslek sahibi oluyorlar, giden oluyor, gelen oluyor yani Konyasporluyum diyen herkesle bir irtibatımız olmuş oluyor.

KONYASPOR’UN BU SENEKİ GİDİŞATINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Yılardır bu işi yapıyorum. İyi transferler, kötü transferler oldu. İyi yönetimler, kötü yönetimler oldu. Bu sene malum 2 senelik korona sürecinden çıktık. 2 sene statlara giremedik. Arkasından açtılar %50 kapasiteyi aşı problemine takıldık bu sefer. Aşı problemini hallettik. Bu sefer şartlar zorlaştı. Kombine fiyatları fazla oldu. Bu seneyi gerçekten bir geçiş dönemi olarak görüyoruz. Ama tabi tarihinin en iyi yönetimi, teknik ekibini oluşturdu bu sene Konyaspor. Konum itibari ile de görüyoruz, hissediyoruz bunu. Her şey iyi gidiyordu malum Ahmet Çalık kardeşimizi kaybedene dek. Nasıl biter bu sezon bilmem ama Ahmet Çalık sezonu olacak bu sene. Ligin adını da Ahmet Çalık sezonu yaptılar zaten. Bizim için Ahmet Çalık sezonundan fazlası olacak, her daim anacağımız bir kardeşimiz olacak. Ahmet Çalık çok güzel bir insandı, aidiyet duygusu olan bir insandı, takımına sadık karakterli bir kişilikti. Aslen Konyalı biri gibiydi kısacası. İnşallah bu sene Ahmet Çalık için Konyaspor’umuz elinden geleni yapacaktır. Bir motive kaynağı olarak görüp yapacaklarına da inanıyorum.

YÖNETİMİMİZİ, TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZÜ, OYUNCULARIMIZI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Sezon başında deseler ki Konyaspor ikinciliğe kadar yükselecek, şampiyonluğa oynayacak kimse pek kolay inanmazdı. Tabi biz her zaman bu inançla yaşadık. Teknik direktörümüz Palut hoca başarıya aç bir karakter olmakla birlikte başarılı bir teknik adam. Yönetimimizin de çok büyük desteği var hem takıma hem teknik direktörümüz Palut’a karşı gerekli sorumluluk ve vazifelerini yerine getiriyor. Oyuncularımıza gelirsek takım ruhu var. Büyük bir inanç var takımın içinde. Ahmet Çalık’ın vefatı takımı ister istemez etkiledi ama son maçta içerde Adana Demirspor’a karşı aldığımız galibiyetle oyuncularımızın Ahmet Çalık için savaştıklarını bize gösterdi.

TÜRK FUTBOLUNUN ÜÇTEN BÜYÜK

İnşallah üç büyütülmüşlerin hegemonyası artık yıkılır. Bizim bir koreografimiz var yüreğinle oyna, yık hegemonyayı diye. Biz artık Anadolu takımları için bir yol olmak istiyoruz. Trabzonspor gibi Bursaspor gibi. Bunun için gerek şehir olarak gerek futbol altyapısı, statlarımız, tesisler olarak hazırız. İnşallah Türk futbolunun üçten büyük olduğunu, Anadolu takımlarının da şampiyon olabileceğini Trabzon, Bursa gibi bizde ispatlarız. İnşallah şampiyonluk ve şampiyonluklar hedefliyoruz. Biz taraftarlar olarak sonuna kadar hazırız. Duruşumuzla, seviyemizle, kültürümüzle, tribün ahlakımızla biz hazırız. Şehir bunu hak ediyor, bekliyor artık. Bestelerimizle Konyaspor inşallah şampiyon olacak diyoruz.

43ff8788-3ae6-4b29-af87-a0a2272c3755.jpg

cbdcf15e-18fe-4072-b2b2-cf5f195ce6e5.jpg

76fdc6cd-c80f-4aef-8fba-31b83bbd0937.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.