‘Hedefimiz ahlaklı sporcu yetiştirebilmek’

‘Hedefimiz ahlaklı sporcu yetiştirebilmek’

Bir dönem futbolcu olarak da görev yaptığı Öntur Havzanspor’un başkanı Fevzi Tezcan, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Spora ve sporcuya sahip çıkılması gerektiğini belirten Tezcan, hedeflerinin ahlaklı sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi.

Bir dönem futbolcu olarak da görev yaptığı Öntur Havzanspor’un başkanı Fevzi Tezcan, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Spora ve sporcuya sahip çıkılması gerektiğini belirten Tezcan, hedeflerinin ahlaklı sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi.

Bir dönem futbolcu olarak da görev yaptığım Öntur Havzanspor’un şuanda başkanlığını yapıyorum.

Kendinizden bahsedebilir misiniz?

1979 Aksaray doğumluyum. 1990 yılında futbola başladım. 28 yıl aralıksız bir şekilde futbol hayatı geçirdim. Şu anda da Öntur Havzanspor’un başkanlığını yapıyorum.

Kulübün kuruluşundan sıkıntılarından bahseder misiniz?

Havzanspor’un spor kamuoyunca geçici bir hevesle kurulduğu düşünülüp, ömrünün amatör futbolda fazla uzun olmayacağı varsayılıyordu.

Konya’da 2005 yılında Havzan Etliekmek’in işletmecisi olan abim (Hacı Tezcan) başkanlığında sportif faaliyetlerine başlayan Havzanspor’un spor kamuoyunca geçici bir hevesle kurulduğu düşünülüp, ömrünün amatör futbolda fazla uzun olmayacağı varsayılıyordu o yıllarda. Bütçesi doğrultusunda kendi yağıyla kavrulan Öntur Havzanspor bu varsayımın tersine çevirmesini iyi bildi kendisini kanıtladı. 2008 yılında kulübe futbolcu olarak transfer olmuştum. Hacı ağabeyimin işlerinin yoğunluğu nedeniyle başkanlığı bıraktığı 2010 yılında, ben artık sadece futbolcu olarak kulübe hizmetimin yetmeyeceğini düşünerek futbolculuğumun yanı sıra başkanlığını da yapma kararı aldım. Kısacası bir dönem futbolcu olarak da görev yaptığım Öntur Havzanspor’un şuanda başkanlığını yapıyorum.

Hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikli hedef ve prensiplerimiz ahlaklı sporcu yetiştirebilmek, gençlere önemli olduklarını hissettirmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak.

Öntur Havzanspor’un geleciğini nasıl görüyorsunuz?

Biz tamamen kendi imkânlarımızla ayakta durmaya çalışıyoruz. Özverili olmak zorundayız. Belediyeler ile olan imkânlarımıza baktığımızda bizim ki çok kısıtlı. Ama bizim de hedeflerimiz var tabi. Bu sene süper amatördeki takımımız ligde namağlup lider konumunda. U-16 takımımızda aynı şekilde namağlup devam ediyor. U-18 takımımız da lider konumunda. Yani tabi liderlikle şampiyonlukla bitmiyor iş. Önceliğimiz ahlaklı sporcular yetiştirmek. Tabi ki bir diğer hedefimiz hem oyuncuları üst lige atmak hem de kendimizi bir üst lige çıkarabilmek.

Vermek istediğiniz bir mesaj ya da eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bütün kulüplerin gençlere örnek olup onlara kapı açabilmesi, kurum-kuruluşların, iş adamlarının spora ve sporcuya sahip çıkması gerekiyor. Bu konu gerçekten çok önemli.

f8a2926b-75a9-4665-8903-ad5a9be70cce.jpg

e7b14023-30aa-451d-b26f-a2e3e9e36c06.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.