Fenerbahçe'de yarış başladı! Aziz Yıldırım salonu terk etti

Fenerbahçe'de yarış başladı! Aziz Yıldırım salonu terk etti

Fenerbahçe’de seçim heyecanı yaşanıyor. 2018 yılında olduğu gibi Ali Koç ve Aziz Yıldırım iki aday olarak karşı karşıya geliyor.

Fenerbahçe’de Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın aday olduğu başkanlık seçimi öncesinde kongre heyecanı başladı. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günü yapılacak.

46 BİN 410 KONGRE ÜYESİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞECEK

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda gerçekleştirilecek olan genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor. İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek. 01.06.2024 – 31.05.2025 bütçesi okunacak ve onay için genel kurul üyelerinin oylarına sunulacak. Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak. 9 Haziran Pazar günü ise, Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek.

GENEL KURULDA YAŞANANLAR

08.56: Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, kongrenin yapılacağı Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndan bir paylaşım yaptı. 09.00: Stat kapıları açıldı ve Fenerbahçe kongre üyeleri üye kartlarını alarak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı için stada giriş yapmaya başladı. 10:05: Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kongrenin yapılacağı Şükrü Saraçoğlu Stadı’na geldi. 10.10: Aziz Yıldırım ve Ali Koç, birbirleri ile tokalaştı.

10.14: Fenerbabçe Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, stada giriş yapmak için dışarıda kalabalık bir grubun bulunduğunu belirterek, kongrenin başlangıcının biraz daha süre alacağını duyurdu. 10.28: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, genel kurul toplantısını yönetmesi için Vefa Küçük’ü önerdi. 10.29: Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu Ali Koç’un önerdiği Vefa Küçük yönetecek. 10.30: Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda Vefa Küçük tezahüratları yapılıyor. 10.34: Vefa Küçük: “Sizlerin oylarıyla bugünkü seçimli genel kurulu yönetmek üzere görev aldık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Şekip Mosturoğlu çok değerli bir kardeşimizdir. Bir oylama yapıldı, beni seçtiniz. O yüzden sükünete davet ediyorum” dedi.

10.51 Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan: “Sponsorluk gelirlerimiz 47 milyon euro oldu.” 11.00: Fenerbahçe Kulübü, 1 Haziran 2023 – 29 Şubat 2024 arası 36 milyon euro zarar ettiğini açıkladı. 11.02: Fenerbahçe Kulübü, Mayıs 2018’de 612 milyon euro olan borcun Şubat 2024’te 307 milyon euro’ya indiğini açıkladı.

11.06: Fenerbahçe Kulübü: “29 Şubat 2024 itibarıyla toplam yükümlülük tutarından Yönetim Kurulu alacakları arındırılmıştır; 1,521 milyar TL” 11.11 Vefa Küçük: “Kürsü işgal edilmiştir. Kürsüyü boşaltacağız.” Aziz Yıldırım ve ekibi, kürsünün etrafında. 11.13 Aziz Yıldırım: “1 dakika beni dinleyin Fenerbahçeliler. Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olsun. Yapılan seçim gayrı demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. İsteyen kalabilir, isteyen ayrılabilir” dedi.

AZİZ YILDIRIM NEDEN TERK ETTİ?

Kongrenin ilk gününde seçimi yönetecek kurul belirlendi. El kaldırma usulüyle yapılan seçimde Ali Koç’un önerdiği Vefa Küçük’ün seçimi yönetmesi kararlaştırıldı. Aziz Yıldırım cephesi ise asıl kazananın kendi önerdiği Şekip Mosturoğlu olduğunu öne sürdü. Aziz Yıldırım, Erol Bilecik’in mali tablolarını sunması sırasında kürsüye gelerek konuşmaya çalıştı. Vefa Küçük, bu esnada ‘Benden izin almadınız’ dedi. Aziz Yıldırım ise ‘Sen seçilmeden o koltukta oturuyorsun’ dedi. Ali Koç bu sırada Aziz Yıldırım’ın yanına gelerek konuştu. Vefa Küçük, “Kürsü işgal edilmiştir. Kürsüyü boşaltacağız” dedi. Bu sözlerinden 1 dakika sonra Aziz Yıldırım’a 30 saniye söz hakkı tanıyacağını açıkladı. Ardından Aziz Yıldırım, kongreyi terk etti.

Kaynak: Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.