Sararmış dişler nasıl parlatılır? İşte uzmanından yöntemi

Sararmış dişler nasıl parlatılır? İşte uzmanından yöntemi

Sararmış dişler nasıl parlatılır? İşte uzmanından yöntemi

Sarı ve lekeli dişler dışarıdan bakıldığında huzursuz ve rahatsız hissetmenize neden olabilir. Günümüzde pek çok kişinin şikayetçi olduğu konuların başında gelen sarı ve lekeli dişler için evde uygulayabileceğiniz formülü açıklayacağız!

Konuya ilişkin İngiltere merkezli diş hekimi Dr. Ferakh Hamid tarafından geldi. Doktorun yaptığı açıklamaya göre diş fırçalama sırasında fırçaların doğru bir şekilde ıslatılması gerektiğini belirtti.

LEKELİ DİŞLERDEN KURTULMAK İÇİN

Yeterli bir şekilde ıslatılmaya diş fırçaları sararmış dişlerin en temel sebebi olarak görülüyor. Bu sebeple diş fırçalarken, sararmış dişler için mutlaka diş fırçanızın iyi bir şekilde ıslatıldığından emin olmanız gerekiyor. Konuya ilişkin Dr. Hamid, yaptığı açıklamasında, “Dişlerinizi susuz veya asitli yiyecekler yedikten hemen sonra belirli şekillerde fırçalamak, aslında zamanla daha az beyaz görünmelerine neden olabilir. Kuru fırçalama ilk başta yüzeydeki lekelerden kurtulmak için iyi görünebilir, ancak su olmadan diş macunu iyi yayılmaz” dedi.

BUNLARI YEDİKTEN SONRA FIRÇALAYIN

Uzman ismin, yaptığı açıklamasına göre domates ve portakal başta olmak üzere çeşitli asitli yiyeceklerin tüketilmesinden sonra hemen dişlerin fırçalanması gerektiğini söyledi. Bu şekilde sizler de lekeli ve sararmış dişlerin önüne geçebilirsiniz.

Asitli yiyecek ve içeceklerin diş minesine zarar verdiğini ifade eden Dr. Hamid, "Narenciye, domates veya soda gibi asitli yiyecekleri yeni tükettiyseniz dişleriniz fırçalamanın faydalarından yararlanamayacak kadar zayıf olabilir. Dişleriniz mine adı verilen koruyucu bir tabaka ile kaplıdır" dedi.

Uzmanlar, aynı zamanda düzenli diş fırçalamasının yanı sıra günde 1 kere dilin de fırçalanması gerektiğini öneriyor.

NOT: Haberimiz bir tedavi niteliği taşımamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.