Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı yapacak

Meclis Genel Kurulu'nda bu hafta enerji düzenlemesi konusunda çalışmalara başlanacak.

Yenilenebilir enerji santrallerinin deniz ve göllerde kurulabilmesini öngören teklife göre, içme-kullanma suyu temin edilen alanlar ile Kıyı Kanunu'na tabi sahil şeritleri kapsam dışında tutulacak.

LNG İhracatına Yeni Düzenlemeler

Yerli üretim ve farklı kaynaklardan ithal edilen doğal gazın sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak sunulmasını sağlayacak yeni teklif geliyor.

Enerji Verimliliği Projelerine Maddi Destek

Enerji verimliliğini artırmaya yönelik projelere maddi destek sağlanacak. Afet bölgesi ilan edilen yerlerde elektrik hizmetlerinin kesintisiz karşılanabilmesi için düzenlemeler yapılacak.

Sağlık Personeli Sayısında Artış: 36 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli

Enerji teklifinin ardından Genel Kurul'da sağlık teklifinin görüşmelerine geçilecek. Yeni teklife göre diş tabipleri, ağız ve diş sağlığı muayenehanelerinde diş tabibi istihdam edebilecek. Sağlık alanında sözleşmeli pozisyon sayısı 27 binden 36 bine çıkarılacak.

Turist Rehberliği ve Seyahat Acentelerine İlişkin Kanun Teklifi Komisyon Gündeminde

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, turist rehberliği ve seyahat acentelerine ilişkin kanun teklifinin görüşmelerine başlayacak. Ayrıca, Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu toplanacak.

Siyasi Parti Grup Toplantıları ve Meclis Gündemindeki Diğer Konular

Meclis'te salı ve çarşamba günleri siyasi partilerin grup toplantıları gerçekleştirilecek. Gündemdeki diğer konular da bu hafta detaylı bir şekilde ele alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.