Hüyük, adından söz ettiriyor

Hüyük, adından söz ettiriyor

Türkiye’nin tarımsal üretim anlamında önemli şehirlerinden olan Konya Ovası ürettiği ürünler ile ön plana çıkarken son yıllarda Konya’da üretilen çilek üretimi ile de adından söz ettiriyor.

Türkiye Çilek Üretiminin yaklaşık yüzde 10'nu gerçekleştiren Hüyük Belediyesi üretimin yanından yaptığı faaliyetlerle de adından söz ettiriyor. Üretimden bölge çiftçisine yaklaşık 140 Milyon TL girdi sağlanırken üretilen çilekler başta Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat gerçekleşiyor. Başkan Çiğdem, Hüyük’ü en üst sıralama taşımak için gece gündüz çalışıyor. Ankara ziyaretlerine devam eden Başkan Mehmet Çiğdem Hüyük’te bakanları ağırlıyor ve ilçede istişarelerini sürdürüyor.

bakanlardan-huyuke-ziyaret-1.jpg

bakanlardan-huyuke-ziyaret-2.jpg

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu Hüyük’te

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nu Hüyük’te ağırlayan Başkan Çiğdem sorunları da bakanlara iletti. Öte yandan Çiğdem, “Hüyük’te Konya Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Karayolları Genel Müdürümüz sayın Abdülkadir Uraloğlu ve Ak parti İ̇l Başkanımız Sayın Hasan Angı’yı Hüyük İlçemizde ağırlayarak İlçemizin ulaşımla ilgili tüm sorunlarını aktardık” ifadesini kullandı. Hüyük, Bakan Murat Kurum’u da coşkulu şeklide karşıladı.

bakanlardan-huyuke-ziyaret-3.jpg

Başkan Çiğdem personelle bir araya geldi

İstişareye önem veren Hüyük Belediye Personelleri Başkan Mehmet Çiğdem belediye personeli ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Başkan Mehmet Çiğdem, “Ekibimizle gurur duyuyorum Hüyük’e hizmet için yaz kış yağmur çamur halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek daha yaşanabilir bir Hüyük inşa etmek için koşturmaktan çok sık bir araya gelemesek de sizlerle çalışmaktan aynı havayı solumaktan aynı sofrayı paylaşmaktan, ekmeği bölüşmekten onur duyuyorum. Bizler Bir ve beraber oldukça işlerimiz daha bereketli, daha güzel oluyor. Emeklerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

bakanlardan-huyuke-ziyaret-3.jpg

Çiğdem muhtarlarla buluştu

Her fırsatta Hüyük’ün 23 Mahalle Muhtarı ile bir araya gelip istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, mahalle muhtarları ile 2021 yılındaki son toplantıda bir araya geldi. Mahallelerde planlanan ve bitirilen devam eden projelerde eksik kalınan yerler ve 2021 yılını değerlendirme ve 2022 yılı planlamaları ile ilgili istişare ve görüş alışverişinde bulundu.

bakanlardan-huyuke-ziyaret-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.