Başkan Tutal, Meslektaşlarının Gününü Kutladı

Başkan Tutal, Meslektaşlarının Gününü Kutladı

Başkan Tutal, Meslektaşlarının Gününü Kutladı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri ziyaret ederek günlerini kutladı.

İlçedeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okulları ziyaret ederek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan Başkan Tutal, aynı zamanda öğretmenlerle de hasbihal etti.

Seydişehir'deki farklı okullarda öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulunan ve daha sonra Belediye Başkanlığı görevine başlayan Mehmet Tutal, öğretmenlik mesleğinin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

Okulları ziyaret ederek öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Mehmet Tutal, "Öğretmenlik emek, vefa, gayret, fedakarlık gerektiren önemli bir görevdir. Bu sebeple, öğretmenlerimizin her zaman toplumumuzda ayrı bir yeri vardır. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayarak ülkemizin de geleceğine yön veriyorlar.

Tüm meslek grupları siz öğretmenlerimizin gayretli elleri ile şekillendiği için yarınlarımızdan en ufak kaygımız ve endişemiz yok. Toplumu kucaklayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek sizlerin özverisiyle oluyor. Dolayısıyla zor olmasına rağmen en şanslı meslek guruplarından birisi öğretmenliktir. Çünkü ülkemizin geleceğine yön verme duygusu, hepimizin en gurur duyduğu olgudur. Eğitim camiasında uzun yıllar görev aldım ve siz değerli meslektaşlarımla teşriki mesaimiz oldu. Birlikte güzel işlere imza attık. Tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutluyor, hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Tutal, Öğretmenler günü anısına Öğretmenlere hediye takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.