"Zamların sebebi muhalefet"

"Zamların sebebi muhalefet"

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir. Geçmiş dönemlerdeki ihmallerdir. Hatalı politikalardır” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Konya’nın yatırımları ve elektrik zamlarını Bakış Gazetesi’ne değerlendirdi. Dünyada yatırımlar noktasında bir geriye gidiş söz konusu iken Türkiye’de ise ileriye gidişin söz konusu olduğunu ifade eden Özdemir, “Son 20 yılda alt yapıdaki eksikliklerini tamamlama yolunda mesafe aldı. Pandemiyi lehine çeviren bir ülke profili çiziyor. Konya’nın bütün yatırımları son hızla sürüyor. Metro yatırımı ile ilgili çalışmalarımız değişik bakanlıklar düzeyinde devam ediyor. Bunun bir finans ayağı, taşeron firma ve bir de yurt dışından alınacak bir kredi söz konusu. Burada zaman zaman tıkanmalar oldu. Bunlarla alakalı ciddi bir mücadele verildi. Belli bir mesafe alındı” diye konuştu.

VATANDAŞ SIKINTI ÇEKERKEN ‘BANANE’ DİYEMEYİZ

Zamlar karşısında halkın tepkisini değerli bulduklarını ifade eden Özdemir, “Siyasette vatandaşla küslük olmaz. Vatandaş sıkıntı çekerken, ‘banane’ diye en son milletvekilleri diyebilir. Tepkiyi kenara atamayız. Vatandaşın tepkisi demek ‘biz sizden çözüm bekliyoruz tepkimizi de ortaya koyuyoruz ’demektir. Ortada bir sorun var, yine çözecekseniz siz çözeceksiniz’ demek istiyorlar. Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir. Geçmiş dönemlerdeki ihmallerdir. Hatalı politikalardır. Nükleer Santral yapacağız, yapamazsınız. Hidroelektrik santrali yapacağız, yapamazsınız. Mahkemeye başvururlar, yıllar geçer. Akkuyu Nükleer Santrali Türkiye’nin yüzde 10 elektriğini karşılayacak hala karşı çıkıyorlar. Yine Boğaz Köprüsü’ne 1970’li yıllarda karşı çıktılar. Onlara rağmen yapıldı ve şu anda en çok kendileri kullanıyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum