Naim Öztürk: "Üçüncü ittifak olabilir"

Naim Öztürk: "Üçüncü ittifak olabilir"

Yeniden Refah Partisi’nin teşkilatlanma yapısıyla bir ittifaka dahil olmadan da baraj sistemine takılmadan meclise girebileceğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, “Mevcut yapı tabi ki ittifaklara zorluyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Konya İl Başkanı Adnan Acar, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Özerden, Abdullah Azimli, İsmail Çığır ve İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Baş, gazetemize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, seçim çalışmaları, ittifaklar ve gündem ile alakalı açıklamalarda bulundu.

“KONYA TÜRKİYE’NİN MERKEZİDİR”

Konya’nın doksanlı yıllarda Milli Görüş’ün kalesi olduğunu ifade eden Naim Öztürk, Konya, Milli Görüş açısından da bir temel durumundadır. Konya Türkiye’nin merkezidir. Selçuklu’dan Osmanlı’dan bu yana Konya hiçbir zaman ne adının ne de kimliğini rencide etmemiştir. Necmettin Erbakan’da bağımsız milletvekili seçilmişti. Konya halkı Milli Görüşü ve Erbakan’ı bağrına basmış bir şehir. Konya bizim için büyük bir değer” diye konuştu.

“MİLLİ GÖRÜŞ GÜNLERİNE ÖZLEM VAR”

Yeniden Refah Partisi’nin Konya’da da teşkilatlanmayı tamamladığını belirten Naim Öztürk, “Milli Görüş günlerine hepimizin özlemi var. Refah Partisi’nin devamı olmak istiyoruz. Doksanlı yıllardaki durumumuzu aşkla zirveyi yakalama trendine doğru ilerliyoruz. Önümüzdeki seçimlerde herkes şahit olacak. Yine belediye seçimlerinde de eski günlerine kavuşmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

“UFUKTA ERKEN SEÇİM GÖRÜNÜYOR”

Yakın zamanda erken seçimin kaçınılmaz olduğunun altını çizen Öztürk, “Erken seçim olur diye düşünüyoruz. 2023’e bu şartlarda hem siyasi hem ekonomik hem de mali şartlar sebebiyle iktidarın gidebileceğine inananlardan değilim. Türkiye erken bir seçime mahkûm durumda” ifadelerini kullandı.

“BARAJI GEÇECEĞİMİZE İNANIYORUM”

“81 ilde 922 ilçede teşkilatlarını kurmuş olan bir partiyiz” diyen Naim Öztürk, “Yaklaşık resmi 200 bine yakın üyemiz, henüz sisteme kaydı olmayan 300 bine yakın üye potansiyelimiz var. Bunu 3 yıl içerisinde başardık. 50 bin köy ve mahallemizin 21 bininde mahalle başkanları atanmış durumda. 194 bin civarında sandığımız var. Bu aktif ve potansiyelli sahada olan bir teşkilatla birlikte bir ittifaka dâhil olmadan da mevcut sistemde dahi baraj sistemine takılmadan meclise girebileceğimize inanıyoruz. Mevcut yapı tabi ki ittifaklara zorluyor. Türkiye hiçbir ittifaka mahkum değil ama halkımızın önüne üçüncü bir ittifakla çıkartabiliriz. Bu da mümkün bir durum.” Dedi.

bbfa73f0-1942-4c2c-a512-b7388d906829.jpg

86cb00a7-e37e-43c0-818e-4c3faa94b769.jpg

dfe92803-3510-471b-b2af-f6e19d55d9f8.jpg

f7e05dd2-67c5-4c6f-a10f-295fd9879b50.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.