Şehit Gazi Sendikası Konya Şubesi açıldı

Şehit Gazi Sendikası Konya Şubesi açıldı

Şehit Gazi-Sen Büro Konya İl Başkanı Ahmet GELMEZ, İl şubelerinin açılışını gerçekleştirdiklerini aktararak, kamuda çalışan tüm memurları sendikaya davet etti.

Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası Konya Şubesi açıldı. Sendikamız “Şehit Gazi – Sen BÜRO“ Gazi, gazi ve şehit yakınları ile vatansever kamu görevlilerinin sorunları paylaşmak ve sorunlarının çözümünde yardımcı olabilmek için 11.12.2017 tarihinde kurulmuştur.

Sendikalarının faaliyetleri hakkında bir açıklama yapan Şehit Gazi-Sen Konya İl Başkanı Ahmet GELMEZ, şu sözlere yer verdi:

‘’Sendikal çalışmalarımıza ilişkin yapılacak faaliyetler kamu görevlileri arkadaşlarımızın ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme amacını misyonunu taşır. Sendikacılığı, sendika yöneticilerinin kişisel çıkarlarından kurtarmak, siyasi taraf olma, ötekileştirme, baskı, tehdit, bizden olmayanı kötüleme gibi kavramlardan kurtarmak istiyoruz. Diğer konfederasyon ve sendikaları öteki değil, paydaş ve arkadaş olarak görüyoruz. Sendikacılığın gücünü; siyasi taraf olarak almak yerine, temsil ettiği üyelerden alan, siyaseti ortak paydaş olarak görerek, her kesime eşit mesafede ve ötekileştirmeden bakmayı hedefleyen sendika olmaktan çok aile bilinci oluşturmaya çalışan bir yapıyız. Bu amaç ve misyonun gerçekleştirebilmesi için, Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması ve Atatürk ilkelerinin yaşatılması doğrultusunda, demokratik ilkelerden sapmadan; Kamu çalışanlarının yaptıkları işe uygun ve insanlık haysiyetine yaraşır adil bir ücret sağlamaya çalışacağız. Kamu çalışanlarının beden ve ruh sağlığını koruyacak ve gelişmelerini sağlayacak tedbirler alacağız.Milli hassasiyetlerimizin en başında gelen şehitlerimizin bizlere bıraktıkları emanetleri olan yakınları bu milletin gönlünün baş tacıdır. Bu vatan ve ay yıldızlı bayrak için canlarını feda eden kahramanların yakınlarına sahip çıkmayı kendimize en önemli görev addetmekteyiz. Bu çerçevede kamuda istihdam edilen şehit yakınları ve gazilerimizin sorunları yakından takip edecek, yaşanan problem ve sıkıntılarına ivedilikle müdahale edilecek. Kamuda çalışan vatansever arkadaşlarımızın üyemiz olsun veya olmasın haksızlığa uğramış ise haklarını savunmak için her türlü desteğimizi vermekten çekinmeyiz. Devlet Terbiyesi, devlet aklı ve devlet odaklı çalışan arkadaşlarımız önceliğimizdir. Bize bir tek “SEN” yeter..”

50496b30-9e4e-486a-8446-a5667c708bbd.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.