Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı flaş kararlar

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı flaş kararlar

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı flaş kararlar

Cumhurbaşkanlığı tarafından gerçekleştirilen atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararlar doğrultusunda birçok bakanlık biriminde önemli atamalar gerçekleştirildi. Yapılan atamaların detayları ve etkileri titizlikle incelendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda önemli atamalar gerçekleştirildi. Vergi Başmüfettişliklerine getirilen isimler arasında Furkan Fırat, Erhan Yaşaran, Hatice Senger Erdoğan, Levent Emre, Bayram Gülçiçek, Barış Gürsoy, Volkan Nurdağ ve Halime Eda Tandoğan bulunuyor. Bu atamaların sektöre etkileri merakla bekleniyor.

Vergi Müfettişliklerine Yapılan Atamalar

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettişliklerine de önemli atamalar gerçekleştirildi. Sevil Toprak, Osman Neşet Tandoğan, Erol Cihan Dersinlioğlu ve yeterlilik sınavında başarı gösteren Vergi Müfettiş Yardımcıları Murat Dönmez, Güler Çelik, Harun Yartaş ve İbrahim Ayyıldız bu atamalar arasında yer alıyor.

Atamaların Hukuki Temeli

Yapılan atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3’üncü maddeleri ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 37’nci maddesi gereğince gerçekleştirildi. Bu hukuki dayanaklar çerçevesinde atamaların yapılması sektörde dikkatle takip ediliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Atama Kararları

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda da önemli atama kararları alındı. Başmüfettişliklere getirilen isimler arasında Müfettişler Caner Atasever, Mahmut Kaynar ve Songül Afşar bulunuyor. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda görevden alınan isimlerin etkileri sektörde tartışılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.