MHP'nin oyları neden düştü? Milletvekili açıkladı

MHP'nin oyları neden düştü? Milletvekili açıkladı

MHP'nin oyları neden düştü? Milletvekili açıkladı

Ak Parti’nin 22 yıllık iktidarından kaynaklı yıpranma, yöneticiler ve siyasilerin hataları, yönetimlerde yaşanan yanlışlıklar ve usulsüzlükler, halkı anlayamama ve beklentilerini okuyamama gibi mental yorgunluklardan kaynaklı olarak Ak Parti’deki bu düşüşü anlamak bir nebze mümkün olsa da MHP’nin keskin düşüşünü anlamak oldukça güç.

14 ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinde oy verme davranışının merkezine millet, devlet ve beka üçlüsünü oturtmuş ve bu ilkelere yüzde 52 oy veren seçmen, ne oldu da 10 ay sonra bu desteğini yüzde 30’lara çekti.

Yukarıda da dediğimiz gibi halk, iktidarda olan Ak Parti’ye 31 Mart seçimlerinde bir uyarı ve sarı kart gösterme düşüncesiyle bu partiye tepki gösterebilir. Ancak iktidarla, yönetimle, ekonomiyle, enflasyonla, emekli maaşlarıyla ve icraatla hiçbir ilgisi olmayan MHP’ye neden sert bir düşüş yaşattı, bu durum ciddi anlamda ve bilimsel verilerle izah edilmeye muhtaç.

Partisindeki oy düşüşünün üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, bayramlaşma töreninde teşkilat mensuplarına yaptığı konuşmada; “Birçok seçim bölgemizde düşük bir farkla seçimlerin kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Şehir merkezinde verdiğimiz emeğin karşılığını bulamamanın şehre dair samimiyetimizi içeren vizyonumuzu ortaya koymamıza rağmen karşılık bulamamanın açıkçası hicranını yaşadık.” diyerek sonuçlar üzerinden sağduyulu bir yaklaşım ve çıkarım ortaya koydu.

Umarız MHP Genel Merkezi de bu konuyu saha anketleri ve teşkilat görüşmeleri yaparak iyi analiz eder ve gerekli önlemleri alır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.