Konyalılar Günü etkinlikleri dolu dolu geçti

Konyalılar Günü etkinlikleri dolu dolu geçti

Bu yıl KONSİAD tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri sona erdi. İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilen etkinlikleri 250 bin kişi ziyaret etti.

Bu yıl KONSİAD tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri sona erdi. İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilen etkinlikleri 250 bin kişi ziyaret etti. İstanbul Yenikapı’da 4 gün süren ve festival havasında başlayan Konya Tanım günleri İstanbul ve Konya ile çevre illerde yaşayan Konyalıları bir araya getirmekle kalmayıp, bütün İstanbullulara Konya’nın tanıtılmasının yanında, tarihiyle, kültürüyle, insanıyla, hoşgörüsüyle iki şehrin kaynaştırdı. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Eski Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İlçe Belediye Başkanları, KSO Başkanı Memiş Kütükçü ve çok sayıda davetli ve Konyalılar katıldı. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen “Konya Tanıtım Günleri” bu yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliklere Konyalılar yoğun bir ilgi gösterdi. Konya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere çok sayıda ilçe belediyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerde, Konya’nın kültürü, tarihi, yöresel yemekleri ve belediyelerin hizmetleri tanıtıldı. Konya Büyükşehir, Meram, Karatay ve Selçuklu’nun yanı sıra Beyşehir, Seydişehir, Kadınhanı, Karapınar, Ilgın, Ereğli, Bozkır ve Akşehir belediyeleri açtıkları stantlar ile ilçelerinin yöresel ürünlerini tanıtırken, Konya menşeli birçok marka ile ürünlerini ve yaptıkları yatırımlarla hizmetlerini tanıtma fırsatı buldu.

KATILIMCILARA VE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR KONSİAD

Genel Başkanı Kemal Çelik, Konya Tanıtım Günlerinin bundan sonraki yıllarda farklı illerde yapılması yönünde çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Antalya, Ankara, İzmir gibi illerde de Konya tanıtım günlerinin yapılmasını planlıyoruz. Amacımız Konya’nın tanıtımını sağlamak olup, Konyalı sanayicilerimizi bir araya getirip, güzel işlerle birlikte yatırım yapılmasını sağlamaktır” dedi. Birçok Avrupa ülkesinde temsilcilikler açtıklarını Tanıtım Günleri’nin bu ülkelerde yapılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını söyleyen Kemal Çelik, “Hedefimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Konya’nın tanıtımını sağlamaktır. Etkinliklerimize katılarak bizlere destek olan belediyelerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve firmalara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.