Konya’dan Gazze ile ilgili kısa film yarışması

Konya’dan Gazze ile ilgili kısa film yarışması

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Meram Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi iş birliği çerçevesinde Gazze'deki insani krize dikkat çekmek için kısa film yarışması düzenleniyor.

Gazze konusunun hassasiyetini insanlığa tekrar tekrar hatırlatıp unutmamak, yıllardır süren zulme tepki çekmek içi Konya’da yapılacak olan ulusal yarışmanın şartnamesi ve başvuru için gerekli bilgiler TYB Konya Şubesi web sitesinde yer alıyor.

TYB Konya Şubesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu yarışma, Gazze'deki acil insani duruma odaklanarak uluslararası platformda farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve katılımcılara önemli bir ses verme fırsatı sunuyor. “Kısa filmlerinizle dünyaya bir mesaj gönderin. Duygularınızı objektifinize yansıtarak bu yarışmada yer alın ve Gazze'deki insanlık dışı zulmün altında ezilen masumların sesi olun…” düşüncesiyle, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Meram Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi iş birliğiyle 'Soykırıma Karşı Gazze’nin Çığlığı' konulu kısa film yarışması düzenleniyor.

Gazze’nin yaşadığı insani krize dikkat çekmeyi, bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefleyen yarışma; kurmaca, belgesel ve animasyon olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenecek. Filmler, en az 1920x1080 çözünürlükte, MPEG ya da MP4 formatlarında hazırlanacak. Yarışmaya gönderilen filmlerin yayın hakları Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’ne ait olacaktır.

Katılımcılar 13 Eylül 2024 tarihine kadar en fazla yirmi dakika uzunluğundaki yapımlarını şahsen, kargo veya online olarak Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin belirlediği adreslere de gönderebilecektir. Ödül töreni, Meram Belediyesi Tantavi Kültür Merkezi’nde yapılacak ve her kategoride birinciye 15 gram altın, ikinciye 10 gram altın, üçüncüye ise 5 gram altın takdim edilecektir.

Alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek yapımların, dereceye girmesi halinde İngilizce, İspanyolca veya Arapça dillerinden birinin alt yazılı olarak gönderilmesi zorunlu olacaktır.

Yarışma sonuçları, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak ve dereceye giren katılımcılar başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgileri üzerinden bilgilendirileceklerdir"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.