Konya'da Buhara Sosyal Tesisi mahalleye değer katıyor

Konya'da Buhara Sosyal Tesisi mahalleye değer katıyor

Konya'da Buhara Sosyal Tesisi mahalleye değer katıyor...

Mahalle halkının ihtiyaçlarına cevap veren konumda yer alan ve yaşlısından gencine, kadınından öğrencisine kadar herkesin gözdesi olan Buhara Sosyal Tesisi, Buhara Mahallesi sakinlerine hizmet veriyor. Sosyal tesisi kısa süre içerisinde Buhara Mahallesi’nin spor üssü konumunda yer alıyor. Selçuklu’da hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak hemşehrilerimizin istekleri, talepleri ve beklentileri doğrultusunda hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi.

img-1440.jpg

Selçuklu Belediyesi tarafından Buhara Mahallesi’ne kazandırılan içerisinde; Millet Kıraathanesi, spor salonları, sauna ve hamam bulunan Buhara Sosyal Tesisi vatandaşlar tarafından kullanılırken, mahalleye de değer katmaya devam ediyor. Selçuklu Belediyesi ise mahallelerin ihtiyaçları noktasında yeni tesisleri ilçeye kazandırmaya devam ediyor. Bu çerçevede Buhara Mahallesi’ne değer katan Buhara Sosyal Tesis’in açılışı 16 Aralık 2020’de gerçekleştirilerek mahalle halkının hizmetine sunuldu.

TESİS 7 MİLYON 650 BİN TL'YE MAL OLDU

Buhara Mahallesi’nde önemli bir yaşam alanı olan tesis 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip. Buhara Sosyal Tesisi’nde emekli ve öğrencilerin faydalanabilecekleri Millet Kıraathanesi, erkek ve bayanların farklı günlerde kullanabilecekleri kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, hamam, buhar odası, sauna, soyunma odaları, duş ve tuvaletler yer alıyor. Tesiste ayrıca çocukların satranç ve masa tenisi eğitimlerinin verildiği spor alanı bulunuyor. Buhara Sosyal Tesisi toplam maliyeti ise 7 milyon 650 bin TL’ye mal oldu.

img-1444222.jpg

BUHARA SOSYAL TESİSİ HAFTANIN 6 GÜNÜ HİZMET VERİYOR

Buhara Mahallesi’nde bulunan Buhara Sosyal Tesisi içerisinde yer spor salonu; erkek ve bayan bölümü olmaz üzere haftanın 6 günü faaliyet gösteriyor. Bayanlara 3 gün aktif Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri grup çalışmaları mevcut. Erkekler ise aynı şekilde haftanın 3 günü; Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri grup ve bireysel çalışmaları mevcut. Günde 5 tane seans yer alıyor ve hocaların birebir verdiği eğitimler ile gelen üyelere sporlarını yapabiliyor. Spor salonunda yer alan ekipmanlarla gelen sporculara çeşitli eğitimler veriliyor.

HOCALAR KURSİYERLERE BİREBİR EĞİTİM VERİYOR

Buhara Sosyal Tesisinde yer alan erkek fitnes alanı; 15 üstü herkese hizmet veriyor. Sosyal tesiste yer alan havuzu 3 gün bayanlar ve 3 gün erkekler kullanıyor. Günde 5 tane seans yer alıyor ve hocaların birebir verdiği eğitimler mevcut. Spor salonunda yer alan ekipmanlarla gelen sporculara çeşitli eğitimler veriliyor. Yüzme havuzunda gün içerisinde ders grupları yer alarak yüzme bilmeyen üyelere ders veriliyor. Buhara Sosyal Tesisinde yüzme bilmeyen kursiyerlere de yüzme dersi veriliyor.

photo1677148253-7.jpeg

MAHALLELİNİN SOSYALLEŞMESİNE İMKÂN SAĞLIYOR

Buhara Mahallesi’nde yaşayan başta yaşlı vatandaşlar olmak üzere herkesin uğrak noktası olan Buhara Sosyal Tesisi içerisinde bulundurduğu imkanlar itibariyle mahallenin gözdesi konumunda yer alıyor. Sosyal Tesis, içerisinde yer alan ve millet kıraathanesi Sporunu yapmaya gelen bütün üyelere ve mahalleliyi misafir eden kıraathane, neredeyse bütün Buhara Mahallesi sakinlerini misafir ediyor. Çok kullanışlı konumda yer alan millet kıraathanesinde çay başta olmak üzere bütün ikramlar ücretsiz veriliyor. Kıraathane mahallelinin sosyalleşmesine de olanak sağlıyor.

“TESİSİMİZ BUHARA MAHALLEMİZE DEĞER KATIYOR”

Selçuklu’da hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak hemşehrilerimizin istekleri, talepleri ve beklentileri doğrultusunda hizmet üretmeye devam ediyoruz. 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olan ve toplam maliyeti 7 milyon 650 bin TL olan Buhara Sosyal Tesisimizde emeklilerimizin faydalanabilecekleri millet kıraathanesi, erkek ve bayanların farklı günlerde kullanabilecekleri kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, hamam, buhar odası, sauna, soyunma odaları, duş ve tuvaletler yer alıyor. Tesisimizde ayrıca çocuklarımıza satranç ve masa tenisi eğitimlerinin verildiği spor alanı bulunuyor. Taşımış olduğu özelliklerle ben bu tesisimizin Buhara Mahallemize büyük bir değer katmakta. Vatandaşlarımız burada eğitim ve spor faaliyetlerini, sosyal aktivitelerini gerçekleştiriyorlar. Bu anlamda tesisimizin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

photo1677148253-222.jpg

"VATANDAŞLARIN TESİSLERE OLAN İLGİSİ BİZLERİ YENİLERİNİ KAZANDIRMA YOLUNDA TEŞVİK EDİYOR "

İlçe genelinde vatandaşların sosyal hayatına canlılık kazandırmak amacıyla sosyal tesislerin sayısını artırdıklarını belirten Başkan Pekyatırmacı, "Selçuklumuz için var gücümüzle çalışıyor ve ilçemizin marka değerine katkı sunmak için gayret ediyoruz. Bu amaçla ilçemizde yaptığımız tesislerimiz ile vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve sağlık sunuyoruz. Vatandaşlarımızın tesislerimize olan yoğun ilgisi bizleri yenilerini kazandırma konusunda teşvik ediyor. Buhara Mahallemize yakışan bu tesis aynı zamanda mahalleye değer katıyor. Çalışmalarını bitirdiğimiz tesisimizin kısa süre içinde açılışını yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. İlçemizin çehresinin değişmesi ve gelişmesi hedefiyle çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam edeceğiz" diye konuştu.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE DURMAK YOK YOLA DEVAM DİYORUZ”

Buhara Sosyal Tesisin Buhara Mahallesine değer kattığını ve vatandaşların olan ilgisinin çok güel olduğunu vurgulayan Başkan Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak bahanelere sığınmadan, zorluklar karşısında yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı ibadet aşkıyla sürdürüyoruz. Gönül belediyeciliği ilkesiyle çıktığımız bu yolculukta hemşehrilerimize hizmet için durmak yok yola devam diyoruz. Buhara Mahallemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle yatay mimariye uygun olarak planlanmış ve bu durumuyla da ilçemizin en huzurlu mahallelerinden biri. Açılışını 3 yıl önce yaptığımız tesisimiz ise mahallemizin değerine değer katacak güzel bir yapı oldu. Bu yapı ile vatandaşlarımız hem sosyalleşiyor hem de sporlarını yapabiliyorlar” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BİR SOSYAL TESİSİN VARLIĞI BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

Buhara Sosyal Tesisi’ne yürüme problemi nedeni ile geldiğini ve yüzme öğrenerek engelini aşmaya geldiği ifade eden İbrahim Yıldız, “Ben Buhara Mahallesi’nde oturuyorum böyle bir sosyal tesisin mahallemizde olması bizleri çok mutlu ediyor. Buhara Sosyal Tesisi içerisinde bulundurduğu imkanlar ile gerçekten olağanüstü bir yer, bizler burada sosyalleşme imkanı buluyoruz. Benim sağlık problemlerim var; yürümekte zorluk çekiyorum bundan ötürü buraya geliyorum. Buraya yüzme öğrenerek yürüme problemimi ortadan kaldırma amacıyla geliyor ve egzersiz yapıyorum” ifadelerini kullandı.

“TESİSİN İÇERİSİNDE YER ALAN FİTNES SALONU KULLANIŞLI VE ÇOK GÜZEL”

Fitnes salonunda her türlü aletin yer aldığını ve rahat bir şekilde spor yapabildiğini belirten Hikmet Fidan “ Sosyal tesisi çok güzel buldum yerinde ve güzel bir tesis olmuş. Ben spor salonunu kullanıyorum diğer salonlara yani özel salonlara göre gayet güzel. Fitnes salonun aletleri ve malzeme çeşidi çok iyi istediğimiz aletlerle çalışıyor sporumuzu yapıyoruz. Buradaki görevli arkadaşlar bizlere talebimiz dahilinde yardımcı oluyor kolaylık sağlıyorlar. Bu güzel tesiste emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sosyal tesis dışında içeride yer alan fitnes ve spor salonu gerçekten çok güzel. Burada yer alan yüzme havuzumuz gayet verimli bir şekilde kullanıyor ve spor faaliyetlerini geçekleştiriyoruz ” şeklinde konuştu. NAZİF GÜLER – KADİR SAYILGAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.