Kılca: Kar yağışı hepimizin yüzünü güldürdü

Kılca: Kar yağışı hepimizin yüzünü güldürdü

Konya’da kar yağışının yeniden etkisini göstermesiyle birlikte teyakkuz halinde bulunan Karatay Belediyesi ekipleri, ilçenin dört bir tarafında devam eden kar temizleme ve yol açma çalışmalarında yeniden seferberlik ilan etti.

Konya’da kar yağışının yeniden etkisini göstermesiyle birlikte teyakkuz halinde bulunan Karatay Belediyesi ekipleri, ilçenin dört bir tarafında devam eden kar temizleme ve yol açma çalışmalarında yeniden seferberlik ilan etti. Karatay Belediyesi olarak geçen haftadan beri sahada çok yoğun çalıştığını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; uzun yıllar sonra bereketli bir kış geçirdiklerini ve bu bereketin yüzleri güldürdüğünü söyledi.

Karatay Belediyesi etkisini yeniden artıran kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için ekiplerini seferber etti. Kar yağışının ilk saatlerinden itibaren koordineli bir şekilde karla mücadele çalışmalarına başlayan Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları sürdürüyor.

1a4e227c-94ea-44a3-a432-1c30e57c40f5.jpg

Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; ilçenin tamamında tuzlama, yol açma ve kaldırım temizliği ile yaşamı olumsuz etkileyebilecek noktalarda pek çok çalışma gerçekleştiriyor.

Başta ana arterler olmak üzere ilçenin tamamında gece ve sabah saatlerinde tuzlama çalışması, gün içinde de kaldırımların temizlenmesi çalışmalarını sürdüren ekipler; 200 personel ve 80 iş makinesi ile birlikte yoğun bir gayret içinde.

5bde3d2d-d429-451a-955c-fa4df1bd0c0a.jpg,

Kaldırımlar ve caddelerde oluşan kar yığınlarını kaldırıp buzlu alanları temizleyen ekipler, özellikle hastane bölgesi ve otobüs güzergâhlarında vatandaşın günlük yaşamını daha rahat sürdürebilmesi için gereken çalışmaları yerine getiriyor.

Karatay Belediyesi olarak geçen haftadan beri sahada çok yoğun çalıştıklarını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçenin her noktasında çalışmaların koordineli bir şekilde aralıksız devam ettiğini söyledi.

5be5b400-1763-4e8b-a709-3def6b79f526.jpg

EKİPLERİMİZ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORLAR

Kar temizleme ekiplerinin yapılan planlamaya göre ilçenin her noktasına ulaşıp Karataylı hemşehrilerinin güvenliği ve huzuru için canla başla çalıştığını ifade eden Hasan Kılca; “Uzun yılların ardından çok bereketli bir kış geçiriyoruz. Rabbim kar bereketini bizlere nasip etti. Bu güzelliği aratmasın. Geçen yıl kuraklık yaşamıştık ama bu yıl hamdolsun uzun yıllar ortalamasının üzerinde bir rahmet aldık. Konya’mız tarımın merkezi. Özellikle Karatay’da çiftçilikle uğraşan birçok hemşehrimizin yüzü güldü. Bizler de yeter ki yağsın diyoruz. Biz çalışmaya hazırız. Karatay’ımızdaki birlik ve beraberlik ruhu saha çalışmalarımıza da yansıyor. Şu anda merkeze uzak mahallelerimizde, sanayi bölgelerimizde ve merkezde 200’ün üzerinde personelimizle, 80 aracımızla, 80 mahallemizde çalışma yürütüyoruz. Özellikle kar yağışı başladığı andan itibaren kamu binalarımız, otobüs güzergâhlarımız, hastane yollarımız ve ana caddelerimiz önceliğimiz oldu. Daha sonra da ara sokaklarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim için önemli olan hemşerilerimize her zaman olduğu gibi yerinde ve kaliteli hizmetler götürebilmektir, bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Karatay’da aldığımız tedbirlerle hiçbir sorun yaşanmadan çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

6a1fbb77-47bb-44c3-a774-86158ef1ceed.jpg

1595f072-2b22-4f6a-9440-54d2417aede4.jpg

791979c6-2ec6-4c66-9efa-6ea68004b42f.jpg

ee98ee54-f221-427d-b95f-21662694f42e.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.