Karahan’dan, Altay’a teşekkür

Karahan’dan, Altay’a teşekkür

TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan EMİTT fuarında “Konya Seni Bekliyor” standında, şehrimizin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılmasının yanında, Konyalı turizm ve Seyahat Acentalarına yer vermesinden dolayı teşekkür etti.

Konyalı Turizm ve Seyahat Acenteleri temsilcilerinde katıldığı EMİTT fuarını değerlendiren ve katkısından dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan, “Konya Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde ilimizi temsilen katılımını gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl 25’incisi İstanbul’da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’ te, Konya Büyükşehir Belediyemizin ‘Konya Seni Bekliyor’ sloganıyla şehrimizin tarihi ve turistik zenginliklerini tanıtma imkânı elde ettik. TÜRSAB Konya bölgesine bağlı turizm ve seyahat acentalarına standında yer vermesinden ve şehrimizi turizminin gelişmesine katkısından ve Konya’ya yapılacak turların sayısını artırmakla ilgili gösterdikleri çabalarından dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, emeği geçenlerle, ilçe belediyelerimize teşekkür ediyorum. Turizm ve Seyahat Fuarı’nın ilk gününde standımızı TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile Bölge Temsil Kurulu Başkanlarımız ve turizm paydaşlarımız ziyaret etti” dedi.

buyuksehir-standandan-foto.jpg

Fuarlar, şehrimizin turizm değerlerinin tanıtılmasında önemlidir

Özdal Karahan Konya’da kapsamlı bir turizm fuarının yapılmasının şehrimiz turizmine önemli bir katkı yapacağını dile getirerek, “Uluslararası fuar organizasyonları günümüz dünyasında uluslararası pazara açılmada önemli organizasyonlardır. Tüm sektörlerde olduğu gibi, turizm sektöründe de turizm işletmeleri (konaklama işletmeleri, seyahat acenteleri, havayolu işletmeleri ve yiyecek içecek işletmeleri) fuarlar sayesinde mevcut pazarlarını koruyarak ve yeni pazarlara açılabilmektedir. Şehrimizde de kapsamlı bir turizm fuarının düzenlemesi ve şehrimizin kültür ve turizm değerleriyle gastronomisinin tanıtılmasıyla birlikte sektöre bir hareket getirmesi anlamında büyük katkılar yapacaktır. Ekonomimizi daha da güçlendirecektir. EMİTT fuarında, Konya’daki turizm ve seyahat acentelerinin iş bağlantısı yapmaları sektörümüze yeni bir ivme getirecek olup, ekonomimize de ciddi anlamda bir katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Fuarda, TÜRSAB Konya B. T.K. Başkanı Özdal Karahan TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Ali Bilir’e, Mevlevi Yemekleri kitabını hediye etti.

tursab-konya-b-t-k-baskani-ozdal-karahan-tursab-genel-baskan-yardimcisi-ali-bilire-mevlevi-yemekleri-kitabini-hediye-ederken.jpg

tursab-konya-yonetimi-ve-acenta-temsilcileri.jpg

tursab-yonetim-kurulu-baskani-firuz-b-baglikaya-ve-yoonetim-kurulu-uyeleriyle-konya-tursab-heyeti.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.