Kahvecilerde Mehmet Adil güven tazeledi

Kahvecilerde Mehmet Adil güven tazeledi

Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurula oda üyeleri yoğun ilgi gösterirken, tek liste gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Adil, güven tazeledi.

Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası Genel Kurulu gerçekleştirildi. Düzenlenen Genel Kurula Türkiye Kahveciler ve Büfeciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Adnan Çotonak, Türkiye Kantinciler Platformu (TÜRKAP) Kurucusu ve Ankara Kantinciler Odası Başkanı Bayram Şahin, TÜRKAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Bartın Kahveciler Kantinciler Odası Başkanı Ayhan Tepe ,TÜRKAP Düzce İl Temsilcisi Zafer Kaya,TÜRKAP Bursa İl Temsilcisi Yücel Okutan ,TÜRKAP Hatay İl Temsilcisi Fatih Barın,TÜRKAP Osmaniye İl Temsilcisi Fatih Selimler TÜRKAP Adana Ceyhan Temsilcisi Mehmet Gezici ,TÜRKAP Zonguldak Çaycuma Temsilcisi Özer Özkan,TÜRKAP Kütahya İl Temsilcisi İbrahim Çınar, farklı illerden TÜRKAP Üyeleri, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) bağlı oda başkanları ile çok sayıda oda üyesi katıldı. Gerçekleştiren Genel Kurulun divan başkanlığını Konya Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Günbaş yaptı. Tek liste gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Adil, güven tazeledi.

‘CEMAL BAŞKANIMI ÖZLEMLE, MİNNETLE VE RAHMETLE ANIYORUM’

Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası önceki dönem başkanlarından merhum Cemal Çınardalı’yı rahmetle, özlemle ve minnetle andığını ifade eden Başkan Adil, “25.01.2018 tarihinde Cemal Çınardalı başkanlığında yapılan olağan genel kurul toplantısında siz değerli üyelerimizin teveccühü ile göreve gedik.16.05.2019’da gönlü güzel, kelam-ı kibar, esnaf ve sanatkârın sevgilisi, abisi, dostu, sırdaşı, infak ehli, cömert, bazen bir baba, bazen bir abi, bazen bir kardeş, iyilik timsali, vefa, hoşgörü ve sevginin hayat bulduğu, naif insan Cemal Çınardalı’yı bizden daha çok seven Rabbim’e emanet ettik. Kendisini tanımaktan ve Yönetiminde bulunmaktan şeref duyduğum Cemal Başkanımı özlemle, minnetle ve Rahmetle anıyor, başkanımıza, geçmişlerimize ve ahirete irtihal etmiş tüm esnaf ve sanatkarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yönetiminde Başkan Vekili olarak görev yaptığım ve şeref duyduğum Cemal Çınardalı Başkanımın vefatından sonra 22.05.2019 ‘da yönetim kurulunda beraber çalışmaktan onur duyduğum kıymetli arkadaşlarımın teveccühü ile oy birliğiyle Odamızın Başkanlığıyla şereflendim. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma şahsıma göstermiş oldukları güven ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunarım” dedi

‘ÜYELERİMİZE ODAKLI ÇALIŞMAYI İLKE EDİNDİK’

Göreve geldikleri günden bu yana oda üyelerine odaklı çalışmayı ilke edindiklerini dikkat çeken Adil, “Başkanlık odamıza bağlı tüm esnaflarımızın temsil makamıdır. Sizin adınıza hareket eder, sizlerin haklarını savunur. Esnafımızla ilgisi olan her resmi kurumda söz söyleme, hak arama, iş yapabilme becerisi ve ağırlığı ister. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu güne kadar esnafımızın ve odamızın ağırlığını ve saygınlığını her yerde koruduk, yasal sınırlar içerisinde her yerde taleplerimizi dile getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Üyelerimize odaklı çalışmayı ilke edindik, hizmet anlayışımızı ön plana çıkardık. Üyelerimizin sorunlarını bire bir görüşerek imkanlar dahilinde katkı sağlayan, her yönüyle örnek bir oda anlayışı içerisinde, siz değerli meslektaşlarımın güvenine layık olmaya çalıştık. Tüm sektörlerdeki esnaflarımız İçin hiç bir ayrım yapmadan derdiyle dertlendik sorunlarının çözümü noktasında özveriyle çalıştık. Daima ilkeli ve tutarlı olmaya gayret ettik. En sıkıntılı dönemde ve en kötü ortamda bile esnafımızın haklarını aradık. Doğruluk, dürüstlük ve faziletten hiç ödün vermedik. Üslubumuza dikkat ettik. Neyi nerede nasıl konuşacağımıza özen gösterdik. Sorun yaratan değil, çözüm üreten bir yönetim olmaya gayret ettik. İnsanlarla ve bürokrasi ile ilişkilerimizi daima üst düzeyde tutmaya gayret gösterdik. Sözlerimizi yerine getirmenin gururunu yaşadık. Doğruluk ve dürüstlükten kesinlikle taviz vermedik. Haksızlık yapmadık. Yalandan, iftiradan, dedikodudan kaçındık. Görev ve sorumluluklarımızda daima doğruluk ve dürüstlüğü ilke edindik” ifadelerini kullandı.

‘ODAMIZIN MENFAATİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPTIK’

Gerçekleştiren çalışmalarda odalarının menfaati doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını da belirten Adil, “ Oda olarak üst kuruluşlarımız olan Birlik ve Federasyon la daima uyumlu çalışıp, siz değerli üyelerimiz ve Odamızın menfaati doğrultusunda çalışmalar yaptık. Maalesef görev süremizin büyük bir bölümünü tüm sektörlerimizin ilklerimize kadar hissettiği, ciddi sıkıntılar çektiği, borç batağına saplandığını, psikolojisinin bozulduğu, travmalar yaşadığı battığı bittiği küresel salgınla geçirdik. Uzun bir süre işyerlerimizi açamadık ve arzu ettiğimiz desteği alamadık. İşyerlerimiz açılmasına rağmen hala sıkıntılarımız devam ediyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Hükümetten sorunlarımızın çözümü noktasında isteklerimizi talep edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Pandemi döneminde yerelde çok önemli girişimlerde bulunduk. Sayın Valimizle, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızla, Siyasi parti il başkanlıklarıyla, Rektörlerimizle ve STK ‘larla görüşmeler yaparak bir takım yardımlar sağladık. Ayrıca Ankara’da ilgili bakanlıklarda, genel müdürlerle, bakan yardımcılarıyla, milletvekilleriyle, genel başkan yardımcılarıyla üyelerimizin sıkıntılarını ve çözüm önerilerimizi sunduk, esnafımızın durumunu anlattık. Bundan sonrada inşallah doğruluktan, dürüstlükten, insani ve milli hassasiyetimizden ödün vermeden tüm sektördeki esnaflarımızın hak ve hukukunu gözeterek görev yapmayı taahhüt ediyoruz” diye konuştu. Mehmet Adil başkanlığında Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Yusuf Kamalı, Durmuş Işık, Ali Can Saldı, Halil Baran, Şerafettin Kuşkaya, Ramazan Özkara, İzzet Yılmaz, Mustafa Bayram. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Baş, Özkan Ceyran, Metin Dönmez, Kemal Alan, Cevdet Aktunç, Ayhan Arda, Ali Işıkveren, Ahmet Erdoğan, Hasan Gümüş. Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Aydın Şen, Mehmet Akgün, Özcan Yıldırım. Yedek Denetim Kurulu Üyeleri; Ali Kahriman, Kemal Ülküer, Niyazi İlhan Terzioğlu.

‘ODAMIZIN MENFAATİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPTIK’

Gerçekleştiren çalışmalarda odalarının menfaati doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını da belirten Adil, “ Oda olarak üst kuruluşlarımız olan Birlik ve Federasyon la daima uyumlu çalışıp, siz değerli üyelerimiz ve Odamızın menfaati doğrultusunda çalışmalar yaptık. Maalesef görev süremizin büyük bir bölümünü tüm sektörlerimizin ilklerimize kadar hissettiği, ciddi sıkıntılar çektiği, borç batağına saplandığını, psikolojisinin bozulduğu, travmalar yaşadığı battığı bittiği küresel salgınla geçirdik. Uzun bir süre işyerlerimizi açamadık ve arzu ettiğimiz desteği alamadık. İşyerlerimiz açılmasına rağmen hala sıkıntılarımız devam ediyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Hükümetten sorunlarımızın çözümü noktasında isteklerimizi talep edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Pandemi döneminde yerelde çok önemli girişimlerde bulunduk. Sayın Valimizle, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızla, Siyasi parti il başkanlıklarıyla, Rektörlerimizle ve STK ‘larla görüşmeler yaparak bir takım yardımlar sağladık. Ayrıca Ankara’da ilgili bakanlıklarda, genel müdürlerle, bakan yardımcılarıyla, milletvekilleriyle, genel başkan yardımcılarıyla üyelerimizin sıkıntılarını ve çözüm önerilerimizi sunduk, esnafımızın durumunu anlattık. Bundan sonrada inşallah doğruluktan, dürüstlükten, insani ve milli hassasiyetimizden ödün vermeden tüm sektördeki esnaflarımızın hak ve hukukunu gözeterek görev yapmayı taahhüt ediyoruz” diye konuştu. Mehmet Adil başkanlığında Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Yusuf Kamalı, Durmuş Işık, Ali Can Saldı, Halil Baran, Şerafettin Kuşkaya, Ramazan Özkara, İzzet Yılmaz, Mustafa Bayram. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Baş, Özkan Ceyran, Metin Dönmez, Kemal Alan, Cevdet Aktunç, Ayhan Arda, Ali Işıkveren, Ahmet Erdoğan, Hasan Gümüş. Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Aydın Şen, Mehmet Akgün, Özcan Yıldırım. Yedek Denetim Kurulu Üyeleri; Ali Kahriman, Kemal Ülküer, Niyazi İlhan Terzioğlu. MUHAMMED ESAD ÇAĞLA Anahtar Kelimeler:Konya KahvecilerÇay Ocakları Ve Büfeciler Esnaf OdasıMehmet Adil YORUMLAR Yorum Gönder 0 Facebook Yorumları 0 Adınız YORUM GÖNDERKalan Karakter: ×Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. İLGİLİ HABERLER 10’Lar, bu şehrin markası Pratik çözümler sundu dünyada kabul gördü Muharrem Karabacak farklı kazandı!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.