“Kadın üyelerin artması lazım”

“Kadın üyelerin artması lazım”

KİKAD, DOGUNKAD, KAİSDER koordinatörlüğünde yürütülen ‘Aktif Kadın Eşit Temsil’ projesi kapsamında ‘Kadın Girişimciliği Tanımlama Çalıştayı’ düzenlendi.

KİKAD(Konya İş Kadınları Derneği) ve DOGUNKAD(Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği) işbirliğiyle Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) koordinatörlüğünde yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Aktif Kadın Eşit Temsil’ projesi kapsamında ‘Kadın Girişimciliği Tanımlama Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda ‘girişimci’ kavramı değerlendirilirken, kadınların teşviklerden kredilere, yönetimde söz hakkından sivil toplum kuruluşlarındaki etkinliklerine kadar karşılaştığı sorunlar dile getirildi. Küresel dayanışma ve sürdürülebilirliğin önemi üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Ankara Atlı Otel’de yapılan çalıştaya, Kikad Başkanı Güliz Arıkoğlu, Kikad Yönetim kurulu üyesi Aysun Nurullahoğlu ve Kikad yönetim kurulu üyesi Şeyma Ayhan katıldı. Toplantıda açılış konuşması yapan Arıkoğlu ‘Aktif Kadın Eşit Temsil’ projesinin önemine değinerek şunları söyledi: “Projenin sonunda kadınların karar organlarında daha fazla yer alması, meslek oda ve birliklerinde kadın yönetim kurulu üyesinin artmasını arzu ediyoruz. Kadınların aile, politika, iş dünyası ve bürokraside güçlenmesi için farkındalık yaratmak istiyoruz. Zaman içinde toplumsal eşitliğin sağlandığı ve liyakatin esas olduğu bir Türkiye arzuluyoruz.”

5412f14e-8720-4773-b159-4ef7195630e7.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.